Правоохоронці КОРДу розпочали 2017 рік організованою кроводачею

20 Січня 2017

Головна Новини Загальні новини

У Сумському обласному центрі служби крові триває акція, присвячена Дню Соборності України. 16 січня в ній взяли участь співробітники управління Корпусу оперативно-раптової дії ГУНП УКраїни в Сумській області. 24 спецпризначенці прийшли здати кров для відділення онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.

– У Сумській області, як і скрізь по Україні, існує постійний дефіцит донорів, – розповідає заввідділенням заготівлі крові СОЦСК Владислав Світайло. – Крові постійно не вистачає, доводиться запрошувати платних донорів. І тому для нас особливо приємна уже, можна сказати, традиція – те, що працівники силових відомств першими відгукуються на заклик про допомогу і підтримують лікарні. Певне, це тому, що вони добре знають ціну життя. Сьогодні вони прийшли, щоб допомогти хворим дітям, і ми щиро вдячні їм за допомогу.

– Наш підрозділ було створено восени минулого року, – розповідає старший інспектор управління Оксана Токарева. – Тому для нас це перший досвід організованої здачі крові. Але серед наших співробітників є постійні донори, які регулярно здають кров. Частина з них прийшли сьогодні, інші знаходяться на чергуванні, тому прийдуть наступного разу. А для більшості це – перша кроводача.  Ми розуміємо, що в Україні є велика потреба у донорах, тому бійці з радістю вирішили підтримати сьогоднішню акцію, проявити цим свою людську гідність.

– Я здаю кров близько п’яти років, – розповідає один з бійців КОРДу В’ячеслав. – Став донором, ще коли працював у спецпідрозділі УБОЗу «Сокіл»  – тоді ми разом з колегами здавали кров для хворого товариша. І я зрозумів, що можу допомагати людям. Я бачив, що люди потребують цієї допомоги, що потреба в компонентах крові реальна, нагальна і постійна. Така допомога не потребує додаткових фінансових витрат – лише бажання і пару годин часу. З того часу регулярно здаю плазму, розповідаю про донорство іншим.

Всього правоохоронці здали 9 л крові та близько 2 л плазми. Це суттєва допомога обласній дитячій лікарні та її пацієнтам, за яку КОРДівцям щиро вдячні і медики, і батьки хворих дітей.