ПРО ДОНОРСЬКИЙ РУХ НА СМНВО, ПОДРУЖНІ ДОНАЦІЇ І КОКА-КОЛУ

24 Липня 2020

Головна Новини Загальні новини

Сумське машинобудівне НВО – загальновизнаний лідер з розвитку донорського руху. На сьогодні підприємство продовжує давно існуючі традиції підтримки донорів, зокрема – і корпоративні донорські дні. Два рази в місяць машинобудівники приходять до СОЦСК, щоб здати компоненти крові для тих, хто їх потребує, і таким чином поповнити банк крові підприємства, з якого, у випадку необхідності, отримують компоненти крові його працівники та їх рідні.

Серед машинобудівників, які відвідали СОЦСК 22 липня – і донорське подружжя Олександра Булахова і Галини Пилипенко . Олександр і Галина не перестали здавати компоненти крові у період карантину, і разом здають компоненти крові за звичним графіком.
Олександр Булахов – коваль ручного кування Сумського НВО і Почесний донор України. Компоненти крові здає дев’ять років.
 – У нас на заводі активний донорський рух, – розповідає він. – Ми беремо в ньому участь, не пропускаємо ні однієї донації, доки терапевти не скажуть, що на цей рік наш ліміт вже закінчився. Для мене донорство – це допомога людям і можливість врятувати чиєсь життя.

 – Дуже шкода, що багато людей стають донорами тільки коли біда приходить у їх власну сім’ю, а до того знаходять безліч причин, щоб не здавати кров, – каже Галина Пилипенко – інженер «СМНВО – Інжиніринг».

Галина здає кров вже три роки, до центру крові її привів чоловік:
 – Я завжди хотіла стати донором, але боялася, – розповідає вона. – В голові у мене була картинка наших лікарень – так я уявляла і центр крові. А коли вперше побачила наш центр європейського рівня – страху вже не було. Однак у перший раз до донації мене не допустили – виявилося, у мене низький гемоглобін. Я отримала консультацію лікаря-терапевта, виконувала всі його рекомендації, переглянула харчування – і тепер у мене все добре, я можу бути донором! А мої показники крові постійно під контролем!

 Хотілося б закликати ставати донорами всіх, хто має для цього здоров’я, адже з кожним роком захворюваність збільшується, а цього року компонентів крові потребують ще і люди з тяжкою формою коронавірусу! Тож незважаючи на літо, городи, відпустки знайдіть дві години, щоб прийти до СОЦСК! Адже люди потребують крові незалежно від пори року! І треба зовсім небагато часу, щоб зробити добру справу!

 Нещодавно компанія Coca-Cola вирішила підтримувати добровільне безоплатне донорство. Тож зараз всі благодійні донори після донації отримують приємний сюрприз, який допомагає їм відновитися 🥤 . Одержали по баночці смачного дієтичного напою і Олександр з Галиною.