Оснащення та технології

У 2015 році була проведена повна реконструкція Сумського обласного центру служби крові. В центрі встановили новітнє обладнання, що відповідає світовим вимогам у галузі охорони здоров’я. Апарати автоматичного плазмаферезу «Haemonetics PCS-2» дозволяють збирати понад 30 000 літрів плазми щороку. Всі компоненти крові проходить перевірку на біохімічні та інфекційні маркери на високотехнологічному автоматизованому діагностичному обладнанні.

Реконструкція центру проводилась з урахування досвіду провідних європейських компаній, які здійснюють заготівлю плазми крові. До розробки проекту залучались спеціалісти з консалтингу та провідні менеджери.

Всі процеси створеного технологічного ланцюга – від залучення донорів до кінцевих виробничих етапів – спрямовані на гарантування якості і безпеки компонентів крові. А саме: ретельний відбір донорів, багатоступеневий лабораторний контроль (зокрема й  методом ПЛР), процедура забору плазми автоматичним способом у «закритій системі», карантинне зберігання плазми.

Важливо наголосити на оснащенні лабораторій серологічного скринінга і ПЛР-діагностики сучасними автоматизованими лабораторними комплексами.  У роботі  використовують гематологічні аналізатори Sysmex XP-300, дві лабораторні діагностичні лінії Cobas 6000 (біологічний та імунологічний модулі з використанням електрохемілюмінісцентної технології) та роботизований ПЛР-комплекс Cobas S201 із застосуванням мультиплексних систем.

У СОЦСК заготівля плазми проводиться виключно методом автоматичного плазмаферезу. Для обслуговування донора застосовуються виключно одноразові витратні матеріали. Їх відкривання відбувається на очах донорів.

Вся заготовлена плазма заморожується в шокових швидкозаморожувачах Frigera DZKP 18/80 при температурі -50°С. Карантинне зберігання плазми здійснюється у великому морозильному сховищі, розрахованому на зберігання до 50 т плазми при температурі -32°С.

Перевезення замороженої плазми здійснюється спеціальними авторефрижераторами, що забезпечують дотримання вимог холодового ланцюга та санітарно-епідеміологічного режиму. Показники температури під час зберігання і транспортування сировини в обов’язковому порядку реєструються та документуються.

Всі технологічні процеси заготівлі плазми комп’ютеризовані, введено штрих-кодування, напрацьована інформаційна база донорів.

Служба якості працює, керуючись не тільки національними нормативними документами, але й вимогами GLP, GMP, ISO-9001.