«ПРИЄМНО ЗНАТИ, ЩО ТВОЯ КРОВ ВРЯТУВАЛА ЖИТТЯ…»

17 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

Продовжуємо знайомити вас із новими Заслуженими донорами Сумського машинобудівного НВО. Нагадаємо, на сьогодні це звання отримали троє працівників заводу з семи, які мають на нього право і подали документи.
Лідія Миколаївна Бабак вже 25 років працює сверлівником у 16-му цеху СМНВО. Пригадує, що вперше стала донором ще під час навчання – вмовила всю групу зробити це, щоб отримати вихідні.
– Всім було страшно, а мені – ні, згадує вона. – Зате після донації всім було нормально, а я різко піднялася – і втратила свідомість. На все життя запам’ятала, що треба після донації не поспішати вставати, а трішки посидіти. Потім кілька разів здавала кров, коли працювала на заводі в Благовіщенську. А вже коли переїхала в Суми і почала працювати на СНВО – стала постійним донором. Це було в 1995 році, відтоді й почала рахувати кроводачі. У 2007 році стала Почесним донором, а зараз – заслуженим. Всього здала близько 50 л крові і плазми – і продовжую це робити.
– Що значить для вас донорство?
– Це дуже приємно: знати, що твою кров або плазму використали для порятунку людського життя, що ти вніс у це якийсь вклад. Ти робиш добру справу для когось, ти можеш йому допомогти! А ще для мене здача крові – це омолодження, я краще себе почуваю після донації.
Лідія Миколаївна – не лише сумлінна працівниця заводу та донор, вона ще й любляча мама і бабуся, вміла городниця і рукодільниця:
– Діти вже дорослі, син із сім’єю живе окремо, а я з донькою та внучкою. Граємося з нею, готуємо уроки, читаємо. У вільний час в’яжу для неї якісь речі. А ще обожнюю працювати на городі – земля завжди дає сили. Люблю садити, збирати свій врожай. У приватному секторі завжди є що робити…