Пити, пити, і ще раз пити…

11 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Ви готувалися до здачі компонентів крові, дотримувалися донорської дієти, але лікар порадив прийти наступного дня, бо у вас густа кров. Знайома ситуація?

Влітку значно збільшується процент донорів, яких не допускають до здачі крові через підвищений гематокрит – високу щільність крові. Густина крові виявляється при її клінічному аналізі і є протипоказанням до донорства. Чому ж кров, яка завжди була у нормі раптом виявилася занадто густою?

 – Влітку ми всі більше потіємо, більше рухаємося і віддаємо енергію, на вулиці висока температура повітря – тому організм зневоднюється швидше, йому не вистачає рідини, – пояснює завідуюча відділом медичного обстеження та комплектування донорських кадрів АНТОНІНА БАБИНЕЦЬ – Причиною зневоднення може бути важка фізична праця, городні роботи, вживання великої кількості газованих напоїв – навіть мінеральної води, якщо вона солона. Також часто зустрічається підвищений гематокрит у тих, хто багато палить або вживає у їжу багато чіпсів, горішків, снеків, солоної риби, ковбаси, маринованого м’яса, включаючи шашлики . Також зневоднення може бути результатом вживання алкоголю і навіть кави та міцного чаю, які виводять рідину з організму.

Тому плануючи донацію, треба не лише відмовитися від алкоголю  на 48 годин і дотримуватися донорської дієти, а й уникати солоних продуктів. І обов’язково пити, пити і ще раз пити – воду, ягідні компоти, чай каркаде (тільки не міцний). Вживати рідину потрібно не прямо перед донацією, а рівномірно, протягом доби – навіть, якщо вас не мучить спрага.  Якщо ви займалися важкою фізичною роботою, або не змогли втриматися від чашечки кави – кількість рідини потрібно збільшити – наприклад, замість звичайних 1.5 л випити 2,5 л. Як правило, необхідність в рідині розраховується за формулою: 30 мл на 1 кг маси тіла для жінок і 40 мл на 1 кг маси для чоловіків. Більше пити можна, а менше – ні.

Чекаємо на донацію!