"ЕлІТний приклад" для студентів

21 Жовтня 2016

Головна Новини Загальні новини

Студенти – один з найактивніших прошарків суспільства, який радо підхоплює і втілює в життя найрізноманітніші соціальні ініціативи. Молодь України здатна до співпереживання і до реальної допомоги. І сумські студенти не залишаються в стороні, коли мова йде про суспільно важливі справи.
19 жовтня в Сумському обласному центрі служби крові розпочалася акція "ЕлІТний приклад", ініційована факультетом електроніки та інформаційних технологій СумДУ. Студенти ЕлІТ вже вдруге здають кров для онкохворих дітей, відповідально вибираючи для цього час після занять. Цього разу, щоб уникнути тисняви, благодійні донори вирішили розділитися і здавати кров протягом двох днів.
Катерина Михальова здаватиме кров вперше. Вона – один з організаторів акції:
– Зараз студентам пропонують дуже багато розважальних програм – прийшли, повеселилися і пішли. Але ж студенти – це майбутнє країни, як вони будуть її розвивати, якщо все, що вони знають – лише розваги. Ми хочемо, щоб студенти брали на себе і якусь відповідальність, брали участь у серйозних справах, потрібних для країни. Здати кров – це кожному під силу. А вона потрібна і для поранених в АТО, і для хворих дітей, для інших людей. Ми розпочали акцію своїм факультетом – але хотіли б, щоб до нас приєдналися небайдужі студенти з інших факультетів, вузів, щоб вона стала цілим молодіжним рухом у нашому місті. Сподіваємося, завтра будуть не лише наші студенти. Намагаємося подати приклад для наслідування – адже багато студентів бояться вперше здавати кров, бояться голок, не знають, що тут використовується все одноразове, а коли бачать, що їх друзі здають кров і з ними все добре, рівняються на них.
– Студентство завжди було рушійною силою в суспільстві, – каже представник Асоціації молодих донорів України в Сумській області, завідуюча "Клініки, дружньої до молоді" Владлена Володимирівна Концевич. – Я завжди підтримую молодь з активною громадянською позицією. Батьки цих студентів можуть пишатися своїми дітьми, адже вони ростуть небайдужими до чужого горя. А ще батьки можуть бути впевнені – їх діти здорові, вони не мають слідів вживання наркотиків, хвороб, які передаються статевим шляхом – інакше вони не змогли б стати донорами. Тут, у стінах центру крові, молодь розуміє, що її здоров'я справді важливе для суспільства, для інших людей, бо тільки здорова людина може допомогти іншим.