"Козацька кров – цілюща сила"

13 Жовтня 2016

Головна Новини Загальні новини

У Сумському обласному центрі служби крові триває акція "Козацька кров – цілюща сила", приурочена до світлого свята Покрова Божої Матері та Дня захисника Вітчизни. 11 жовтня в ній активно взяли участь мешканці Сумського району. Таким чином вони збирають кров для формування Банку крові Сумського району, створення якого ініціювала районна газета «Вперед».

– Ми не раз робили матеріали про те, що комусь терміново потрібна кров – військовим,  дітям, жителям району, – розповідає головний редактор видання Анна Валевська. – Для того, щоб у випадку необхідності пацієнт міг терміново безкоштовно  отримати  компоненти крові, не чекаючи, доки буде організовано її забір, потрібно мати резерв. Так і виникла ідея – разом з Червоним Хрестом створити Банк крові – резерв, який буде наповнюватися жителями району під час благодійних акцій, і з якого буде надаватися безкоштовна допомога при потребі. Ми ініціювали підписання відповідних документів – і тепер активно підтримуємо акції центру крові – і як журналісти, і як громадяни. Це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників. А зараз, під час воєнної агресії з боку сусідньої держави, кожен повинен зробити те, що йому під силу.

– Ми вдруге проводимо акцію по здачі крові і плазми для Банку крові, – розповідає голова Сумської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Ключка. – Першого разу проводили акцію до Дня Незалежності. Тоді донорів було менше – і ми врахували попередні помилки. Дуже серйозно готувалися, патронажні сестри рознесли по районним закладам і підприємствам 100 звернень, я особисто телефонувала в кожну сільську та селищну раду (їх у нас 32), нас підтримала газета «Вперед», Сумська райдержадміністрація і районна рада – її голова Вадим Акперов особисто показав приклад донорства, долучилися і деякі депутати, дуже допомогло районне управління освіти. Результат – близько ста донорів, які здають кров сьогодні.  Ми дуже дякуємо безоплатним донорам, які віддали частинку своєї крові для жителів Сумського району, онкохворих дітей, у разі потреби – військовослужбовців із зони АТО. І хочу відзначити найвищий рівень організації з боку Сумського обласного центру крові, всі співробітники уважні, чуйні, посміхаються – це дуже приємно.

Серед учасників акції і голова Степанівської селищної ради – Володимир Лукаш, який, як виявилося, не вперше здає кров. Протягом життя ставав донором до десяти разів у випадку потреби. Тому й зараз з задоволенням підтримав акцію разом з секретарем селищної ради – Наталією Чалик. Також серед присутніх ми побачили депутатів і місцевих, і районної ради, вчителів, багато молоді. Такою активністю жителів району справді можна пишатися!

Сергій Карпенко: «Це так символічно – поєднання свята українського козацтва і важливої соціальної справи»

Участь у акції взяли представники Сумської міської та районної організацій Аграрної партії України – близько 50 чоловік на чолі з головою обласного осередку партії Сергієм Карпенко, який разом з соратниками тільки що повернувся з Києва, де члени Аграрної партії вимагали продовження мораторію на продаж української землі.

– Ну як можна не підтримати акцію з такою назвою і не здати кров для наших воїнів, – дивується Сергій Карпенко. – Це так символічно – поєднання свята українського козацтва і важливої соціальної справи. Цього вимагає козацький дух. І для мене це дуже багато значить – адже недавно на заходах, присвячених річниці Конотопської битви, мене прийняли в козаки. Тому особисто мені дуже хотілося поділитися своєю кров'ю з захисниками Вітчизни. Взагалі ж ми підтримуємо багато соціальних проектів – адже ми живемо і працюємо на рідній землі, допомагаємо таким же робітникам, платимо податки, хочемо, щоб працювали дитсадки і школи, лікарні, хочемо щоб наші діти і внуки жили в незалежній Україні, яку зараз відстоюють для нас бійці…

– Наші люди так легко відгукнулися на акцію, залишили всі свої справи й приїхали – для мене це була несподіванка, – каже керівник апарату Сумської обласної організації Аграрної партії України Оксана Мусієнко. – Це найкращий вияв людської спроможності до співпереживання. Зараз я досить часто відчуваю дисонанс між рівнем людськості в моєму внутрішньому світосприйнятті і її відсутності або недостатньої кількості в соціумі. Цей заклад – центр служби крові – просто створений для того, щоб вирівнювати ситуацію, надавати людям можливість проявити найкраще, що в них є. Поділитися своєю кров'ю для бійця, для хворої дитини – це святе, те, що має бути однозначно – якщо, звичайно, дозволяє здоров'я. І наші люди, аграрії, вирізняються тим, що вони не відійшли від рідної землі, в них не замулилися людські цінності. Це люди генетично сформовані таким чином, що не можуть залишити людину в біді. Тому й допомагають, як тільки можуть.

«…Давно хотіли долучитися до донорського руху»

Наступного дня,  12 жовтня, за самого ранку у стінах Сумського обласного центру служби крові було по-особливому весело та цікаво. Співробітники телерадіокомпанії "Відікон" відвідали центр не лише як журналісти, але і в якості донорів. Телевізійники взяли участь в акції "Козацька кров – цілюща сила" щоб таким чином привітати захисників України.

– Наша кров потрібна бійцям, які нас захищають, перед якими ми в неоплатному боргу. Тому ми давно хотіли долучитися до донорського руху, – розповідає журналіст Євгенія Думчикова. – І ця акція стала тим поштовхом, якого не вистачало. Ми вітаємо наших бійців, бажаємо їм здоров'я і мирного неба. Разом переможемо!

– Ми дуже вдячні тим, хто відгукнувся і прийшов здати кров, – каже заввідділом комплектування, медобстеження донорів і заготівлі крові Вікторія Ігамова. – Адже потреба в компонентах крові є завжди, а головне – потреба в безоплатних донорах, які віддають частку себе, щоб ті, хто цього потребує, могли отримати кров безкоштовно. І я хочу особливо подякувати працівникам телеканалу "Відікон", які не лише висвітлюють проблеми донорства і наші акції, але й самі сьогодні поділилися своєю кров'ю.

Акція продовжується – і в Сумському обласному центрі крові чекають бажаючих до неї долучитися.