«Щоб діти були здоровими, а сім’ї – щасливими!»

04 Березня 2018

Головна Новини Загальні новини

У Сумському обласному центрі служби крові триває акція «Доброта врятує світ», присвячена Міжнародному дню Жінок. 3 лютого до неї долучилися християни протестантських церков м.Суми – переважно, жінки-матері.
– Я прочитала інформацію про цю акцію, – розповідає координатор донорського руху Ірина Совенко. – Мені дуже сподобалася ця ідея, бо у моєму оточенні багато красивих дівчат, які можуть не лише прикрашати наше життя, а і подарувати іншим частинку здоров’я. Я завжди керуюся принципом: «Коли ми щось віддаємо, тоді щось і отримуємо». Якщо ми хочемо мати здорових дітей, то повинні допомогти тим, хто за волею долі бореться з тяжкою хворобою. От я й розповіла дівчатам, з якими спілкуюся, що хочу взяти участь в акції, і вони вирішили теж підтримати цю справу. Сьогодні нас прийшло близько 10 – не всі змогли здати кров, але ми не будемо зупинятися і продовжимо акцію.
Лариса Гордій і її донька Наталя здають кров уперше:
– Це дуже важлива місія – допомагати людям, – розповідає Лариса. Я хочу внести якусь свою лепту в цю справу, хочу комусь допомогти, врятувати життя. Добрі справи благотворно впливають на нашу людську свідомість. Тому стараємося робити більше добра людям, щоб у світі було більше позитиву й радості, щоб діти були здоровими, а сім’ї – щасливими.
Хоча здебільшого учасниками акції були жінки, чоловіки її теж підтримали. Максим Птащенко таким чином здійснив давню мрію:
– Я народився і виріс у Сумах, а останні сім років живу в Норвегії, приїжджаю сюди у гості двічі на рік, – розповідає він. – Я бачив у Фейсбуці пости моїх друзів у Сумах, які регулярно здають кров і плазму, і хотів долучитися до цієї справи. Особливо, коли недавно була терміново потрібна кров групи 4+ – адже в мене така група, і якби я був тут, я зміг би допомогти. Приїхавши сюди, я поцікавився, чи ще є потреба в крові моєї групи. З’ясувалося, що тому молодому хлопцю, для якого збирали кров, уже краще, зате є можливість взяти участь у благодійній акції – і ось я тут. Це дуже приємно – принести таку маленьку жертву допомоги людям, які цього чекають і потребують. Відчуваєш радість за них, гордість, що можеш їм допомогти, щоб люди були здоровими. Я читав, що наша область – одна з найкращих у Європі по здачі крові. Я пишаюся цим і нашими людьми – сильними і добрими.

Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.