Соціальні донори – дітям!

19 Грудня 2016

Головна Новини Загальні новини

Напередодні радісного свята – дня святого Миколая, працівники Департаменту соцзахисту Сумської ОДА прибули до Сумського обласного центру крові, щоб здати кров для онкохворих дітей та на власному досвіді побачити роботу Сумського обласного центру служби крові. Ознайомча екскурсія справила якнайкраще враження.

– Я тут вперше, і я дуже приємно вражений,- розповідає директор Департаменту Михайло Дубровський. – Це по-справжньому європейський заклад, де донори можуть не лише здавати кров а передусім слідкувати за своїм здоров’ям, проходити регулярне обстеження. Адже кров, яку вони здають, перевіряється за багатьма показниками, і виникнення будь-якого захворювання може бути помічене на ранніх стадіях. Я вважаю, що кожному варто було б здавати кров хоча б раз на півроку – рік саме в якості профілактичного огляду. Тим більше, що для безплатних  донорів передбачений ряд пільг, право на які дають звання Почесних та Заслужених донорів. А головне, кров – це врятовані людські життя. В нашій системі в області працює близько 4 тисяч чоловік, і я буду закликати їх до активної участі в благодійній акції, ділитися враженнями…

– Я здаю кров уперше, – розповідає головний спеціаліст відділу фінансів Департаменту соціального захисту Світлана Мартиненко. – Нас запросили допомогти – і я вирішила взяти участь в цій акції. Я завжди допомагаю іншим, коли мене просять. Раніше така ідея, як здати кров, просто  не спадала мені на думку – а зараз, коли я вже знаю, наскільки це потрібно, буду обов’язково приходити.

– Я здаю кров уже майже два роки, – розповідає головний фахівець відділу автоматизації та програмно-технічного забезпечення Департаменту Максим Мусіяка. – Починав здавати тут, сам від себе, потім був у армії – там в учбовому центрі «Десна» теж проводились акції зі здачі крові, в яких брав участь.  Тому з задоволенням відгукнувся на прохання здати кров для дітей.

– Потреба в донорській крові у нас є завжди, адже її неможливо замінити іншими препаратами, – каже завідуючий відділенням заготівлі крові СОЦСК Владислав Світайло. – І лише від благодійних донорів залежить, чи зможемо ми виділяти її безкоштовно хоча б тим, хто найбільше її потребує – дітям з онкологічними захворюваннями, для яких часті переливання крові є єдиною надією на життя.  Тому ми щиро вдячні всім донорам, які знаходять час завітати до нас  і поділитися власною кров’ю з хворими, і сподіваємося, що приклад учасників, що вже долучились до благодійної  акції, наслідують і інші сумчани та жителі району.