СОЦСК відвідали керівники та фахівці Держлікслужби

22 Червня 2017

Головна Новини Загальні новини

Особливу групу серед ліків становлять ті, які виробляються з крові людини. Адже їх якість залежить від багатьох факторів – якості обстеження донора, його підготовки до донації, дотримання технології при обстеженні, заморожуванні та зберіганні плазми і безпосередньому виготовленні ліків.  Сумський обласний центр служби крові заготовляє плазму не лише для медичних закладів області, а й для виготовлення лікувальних препаратів на заводі ПрАТ «Біофарма».  Тому 16 червня до СОЦСК завітала делегація Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками  на чолі з головою служби Наталією Гудзь.

Гостям в деталях показали все процеси, що проходять в стінах центру крові, розповіли, як обстежуються донори до донації, як на найновітнішому обладнанні проходять перевірку  отримані плазма і кров, як здійснюються технологічні процеси по замороженню плазми та витримуванню її в карантині, виготовленню компонентів крові для переливань. Велику увагу викликали і організаційні моменти, які дозволяють ефективно справлятися  з роботою значно меншій кількості персоналу, ніж на більшості українських станцій.

– Наша ідеологія полягала в тому, щоб вакантні посади займали молоді кадри, яких ми посилали на навчання за кордон. Ми поставили найкраще в світі обладнання, вивчили європейський досвід організації державних та приватних служб крові, зробили все для того, щоб виробити свою власну систему заготівлі крові, яка буде працювати в наших обставинах, – розповідає Оксана Плотнікова, директор «Біофарми» з експорту. – І ми розуміємо, які завдання будуть стояти перед тими, хто буде вирішувати ті ж проблеми на державному рівні.  Ми вже маємо досвід, як це робиться, і готові ним поділитися – аби українська система станцій переливання крові почала змінюватися.

– Я дуже вдячна за можливість побачити все на власні очі, – говорить голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталія Гудзь. –Процес реформування доведеться пережити і станціям крові, і багатьом іншим структурам – адже без змін рух уперед просто неможливий. І ваш приклад говорить про те, що побудувати роботу по-іншому – можливо, причому за досить стислий  проміжок часу.

Учасники зустрічі обговорили  шляхи подальшої  співпраці між Держлікслужбою, «Біофармою» та СОЦСК.