СПОРТСМЕНИ ЗАВІТАЛИ ДО СОЦСК

22 Вересня 2020

Головна Новини Загальні новини

Всеукраїнська акція «Перемога у нас в крові» збирає все більше і більше шанувальників у Сумах.
Сильні і треновані, спортивні і завзяті – чоловіча гандбольна команда RGM Group СумДУ, яка виступає у вищій лізі Чемпіонату України, відвідала Сумський обласний центр служби крові.
Як говорить тренер юнаків Максим Кунпан, таким чином спортсмени підтримали ініціативу Національного олімпійського комітету. Адже привела їх на донацію українська біатлоністка, Олімпійська чемпіонка Олена Петрова, яка вже встигла стати координатором донорського руху серед сумських чемпіонів.
Переважна більшість гандболістів вперше переступили поріг донорського центру і з острахом чекали, що ж буде відбуватися далі. Але ж ми то знаємо, що далі починається найприємніше – найшвидший клінічний аналіз крові, найсмачніший чай та найкорисніше печиво, найзручніші крісла, найбезпечніша донація. Додало оптимізму хлопцям і знайомство з найпозитивнішим терапевтом нашого центру служби крові Микитою Гончаром.
ЗМАГАННЯ З ГЕМОГЛОБІНУ
Звісно серед спортсменів не обійшлося без змагання. Коли команда на чолі з тренером здавала аналіз крові, то змагалися гандболісти у рівні гемоглобіну – важливого для донора. Найвищу планку поставив, як виявилося, тренер. І хоча хлопці на здоров’я не жалілися позначку у 161 по гемоглобіну так ніхто і не перевершив.
Всі ті, хто отримав доступ до донації, зробили свій внесок у порятунок людських життів.
«Ще чотири роки тому я став донором, – розповів гравець гандбольного клубу RGM Group СумДУ Олександр Кошельник. – Тоді батько мого друга терміново потребував донорської крові. До цього знав, що мої знайомі є донорами, і навіть про це думав. Але не наважився через страх голки. Після того першого разу, зрозумів, що мої побоювання були марними. Батько мого друга одужав і було дуже класно знати, що я зміг допомогти. Вже маю понад десять донацій».
Олександр поділився своїми враженнями після донації, закликав своїх колег по команді послідувати його прикладу. «Боятися нічого. А донорство важливо. Навіть для здоров’я самого донора це великий плюс», – говорить він.
На завершення екскурсії донорським шляхом з повним зануренням у процес наші чемпіони отримали приємні подарунки від Biopharma Plasma Суми. І собі ми отримали обіцянку, що вони повернуться до центру служби крові та допомагатимуть побороти хвороби всім тим, хто того потребує.
Бути донором круто!
Рятуймо разом!