«СУЧАСНА МОЛОДЬ – ЦЕ МАЙБУТНЄ КРАЇНИ!»

01 Вересня 2021

Головна Новини Загальні новини

День Незалежності України позаду – але святкові заходи у Biopharma Plasma Суми не завершуються, адже попереду у нас – День міста Суми. Наше чудове місто над Пслом визнано офіційною донорською столицею України, абсолютним рекордсменом з кількості донацій на тисячу населення , тому День Сум – це фактично другий День донора. А значить, і відзначати його потрібно так, щоб про донорство дізналися всі!

Першим із заходів, присвячених Дню міста Суми, у донорському центрі став мистецький пленер «Суми – столиця донорства», у якому взяли участь учні Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка разом зі своїми викладачами. Погожого сонячного дня діти малювали різні куточки свого улюбленого міста та все, що підказали їм їхні талант і фантазія. Потім їх чекав невеличкий солодкий стіл і захоплююча екскурсія центром крові, яка викликала великий інтерес і дітей, і їх наставників. Детально з’ясувавши все про шлях донора у центрі та використання компонентів крові, дорослі учасники виставки прийняли рішення вже в найближчому майбутньому спробувати себе у якості донорів. Що ж стосується школярів, сподіваємося, що їхня цікавість до цієї теми не забудеться до 18-річчя, а допоможуть у цьому пам’ятні сувеніри, отримані учасниками пленеру.

– Для нас це перший такий захід і ми дуже задоволені, що у ньому задіяли Сумську дитячу художню школу, – говорить викладач вищої категорії Любов Ярцова. – Наші діти завжди беруть активну участь у житті міста, і якщо Суми є центром донорства, то ця тема є невід’ємною частиною його життя. Тому з 450 учнів нашої школи було відібрано 11 найкращих, які вирішили розкрити тему пленеру за допомогою своїх творчих робіт. Донорством крові діти дуже зацікавилися, ще до приходу сюди вона задавали багато питань, тому екскурсія, де можна було їх задати фахівцям і побачити на власні очі, як все відбувається. була дуже доречною. Сучасна молодь – це майбутнє країни. Що ми зараз закладемо – те і отримаємо через кілька років. Зокрема це і майбутні донори.

«ТАК МИ ВИХОВУЄМО МАЙБУТНІХ ДОНОРІВ»

Biopharma Plasma Суми постійно співпрацює з школами та закладами позашкільної освіти, закладаючи основи донорської культури серед школярів. До свого повноліття молоді люди мають вже знати про потребу у донорстві, як воно відбувається, які гарантії безпеки донора тощо. Тоді лікувальні заклади області зможуть розраховувати на таке ж постійне оперативне забезпечення компонентами крові, яке у нас є зараз.

  • Ми запрошуємо дітей у наш центр на екскурсії та різноманітні заходи, залучаємо до донорства через творчість, намагаємося зацікавити темою під час екскурсій. Це дуже важлива частина нашої роботи, бо так ми виховуємо майбутніх донорів, – говорить лікар-терапевт СОЦСК Антоніна Бабинець.
  • Екскурсія була дуже цікавою, ми побачили всі процеси, від реєстрації донора, до видачі компонентів крові на експедиції, – поділилася враженнями учениця 4 класу художньої школи Кіра Харченко (викладач – Ольга Переяслава). – Я всім рекомендувала б її відвідати. Я не лише дізналася багато цікавого, але й неочікувано поновила знання з біології перед навчальним роком.