Суми − донорська столиця світу

09 Червня 2017

Головна Новини ЗМІ про нас

Співробітники Сумського обласного центру служи крові привітали журналістів із їх професійним святом та відповіли на запитання майстрів пера.

Як повідомила директор ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» Наталія Трофименко, сьогодні без перебільшення можна сказати, що Суми − донорська столиця світу.

«Нині 944 сумчанина є Почесними донорами України − це означає, що вони здали кров більше 40 разів, або плазму − більше 60 разів, − зазначила вона. − Також в Сумах проживають 24 Заслужених донори України, які здавали кров більше 100 разів або плазму − більше 120 разів. Усього по області це звання має 31 донор, а в Україні їх 110»

За її словами, Сумщина забезпечена компонентами крові в повному об’ємі. «На сьогодні ми працюємо з медичними закладами під їх заявки. У нас навіть є можливість в разі виникнення надзвичайної ситуації протягом двох годин викликати у центр донора і підготувати компоненти крові. І якщо журналісти традиційно мають правило «6 С» (за назвами слів, явища яких акули пера із задоволенням висвітлюють), то на Сумщині у нас діє правило «7 С», де одне із «С» − це Служба крові», − продовжила Наталія Трофименко.

На зустріч із журналістами завітав і член наглядової ради компанії-інвестора Сумського обласного центру служби крові пан Кшиштоф Сідлєцкі. Заради цієї зустрічі він навіть відмінив свою поїздку у Варшаву: «Я вперше приїхав до Сум і вперше був у центрі служби крові, але хочу сказати, що побачив у Сумах те, що здається в Україні просто неможливим. І сьогодні я не назву ваш рівень європейським тільки тому, що саме європейські подібні центри варто назвати рівнем «сумським», адже саме тут дотримуються найвищих стандартів, які я взагалі коли-небудь бачив».

А головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун підкреслила: Сумщина − чи не єдина область, де взагалі немає чорного ринку донорів, адже наш центр готовий допомогти всім і практично миттєво. Також ми єдина область в Україні, де почесні і заслужені донори мають реальні пільги. Тому що в обласному центрі діє Програма підтримки донорів( 25% скидки на комунальні послуги, безоплатний проїзд у міському транспорті, протезування зубів для почесних і заслужених донорів».

Співробітники та інвестори Сумського обласного центру служби крові привітали журналістів зі святом та побажали їм гострого пера, цікавих тем і плідної співпраці. 

 

Джерело: http://sumynews.com/news-and-ideas/society/10490/sumy-donorska-stolytsia-svitu.html