«СУМЩИНА – ЦЕ КОЛИСКА ДОНОРСЬКОГО РУХУ!»

11 Червня 2021

Головна Новини Важливі новини

Для успішного розвитку донорського руху надзвичайно важлива підтримка з боку очільників області та міста. Адже саме вони подають приклад усім обласним структурам – і в особистому донорстві, і в ставленні до донорів. Тому для нашого центру був справжньою подією донорський десант з облдержадміністрації на чолі з очільником Сумщини Василем Хомою.

За словами очільника облдержадміністрації, цього дня він здає кров не вперше. Робив це і раніше.

  • Два роки тому наш товариш-афганець потрапив у ситуацію, коли йому потрібне було переливання крові. Ми разом зібралися в Харківській області й всі здавали кров. Але так не має бути. У кожній області мають бути запаси крові, – говорив Василь Хома. – Я оглянув Сумський обласний центр крові. Це справді потужний заклад європейського рівня – з сучасним обладнанням. І я тепер розумію, чому наш обласний центр називають столицею донорства.

Здавали раніше кров та плазму і радники голови облдержадміністрації.

«Я кожного року в цей день здаю кров, плазму. Тому що, на мою думку, що це обов’язок кожного громадянина України. Усвідомлювати, що твоя кров врятує чиєсь життя, – це справді прекрасно», – розповів Костянтин Жидков.

Під час урочистостей голова облдержадміністрації особисто привітав донорів та вручив їм заслужені нагороди.

  • Це свято – не просто Всесвітній день донора, для нашої області воно особливе, адже Сумщина – це колиска донорського руху. Тут живе майже половина Заслужених донорів України та понад 4 тисячі Почесних донорів. У Сумському обласному центрі служби крові здійснюється 241 донація на тисячу чоловік населення, у той час, як по Україні – 11.. Наш потужний сучасний центр крові не має собі рівних в Україні, він може конкурувати з найкращими закладами Європи і світу. Для цього було пройдено непростий шлях. І сьогодні центр є прикладом вдалого державно-приватного партнерства, досвід якого можна і потрібно використовувати по всій Україні. Оглянувши центр, я зрозумів – при такому підході від держави навіть грошей не потрібно – потрібні умови і підтримка, щоб лідери громадської думки через соцмережі і ЗМІ розповідали, яка це благородна справа, як від неї залежить життя людей.

 

Василь Хома привітав усіх, хто дарує життя іншим, вручив відзнаки Заслужених донорів і нагородив активних донорів Почесними грамотами.