Сумські прикордонники здали кров для постраждалих в АТО

08 Грудня 2016

Головна Новини Загальні новини

Доки в Україні триває війна, військові госпіталі постійно потребують значної кількості крові. Ось і зараз Дніпровському військовому госпіталю потрібні компоненти крові для поранених. Організацію збору та доставки компонентів крові до шпиталю взяла на себе Сумська обласна організація Червоного Хреста України.
– Дуже важливим і актуальним на сьогодні є те, щоб кількість крові, яку люди здають безкоштовно на користь поранених, не зменшувалася, – каже голова облорганізації ТЧХУ Ігор Шаповал. – Ми запрошуємо всіх здавати кров для Банку крові Червоного Хреста, який направляє її у відповідні мед заклади. Зараз збираємо кров для Дніпра. Вже здали кров в ході благодійної акції жителі Сумського району, а сьогодні нас підтримали військовослужбовці Сумського прикордонного загону. Запрошуємо і інших людей з активною громадянською позицією взяти участь в акції – адже для того, щоб доправити кров до госпіталю, потрібно назбирати певну її кількість. А для цього потрібні безкоштовні донори, які хочуть допомогти пораненим.
Т.в.о. начальника відділення охорони здоров’я Сумського прикордонного загону Олена Каракай, як ніхто знає, навіщо госпіталю у Дніпрі потрібна кров. Вона була фельдшером відділу прикордонної служби «Амвросіївка» в Донецькій області, після початку війни розривалася між десятками поранених у польових умовах, разом з іншими прикордонниками виходила з оточення… Тому знає ціну кожній краплині донорської крові і взяла на себе організацію участі військових у благодійній акції.
– Я сама давно здаю кров, з 2000 року. І коли мене після служби в зоні АТО направили в Суми, почала здавати кров тут, у Сумському центрі служби крові. Сьогодні ми вирішили провести масову акцію, у якій беруть участь прикордонники, що несуть службу в різних куточках області. У нас багато молодих хлопців з активною громадянською позицією, вони виявили бажання взяти участь, до них приєдналися й жінки – медики, кухарі загону. Вирішили не відкладати і приїхати, доки дозволяє погода.
– Це дуже принципове для нас питання, – каже Юрій Даценко, старший технік відділу прикордонної служби «Сопич», – адже ми – військовослужбовці, якщо не ми, то хто? Тим більше, така нагода – адже зазвичай мені з Глухова непросто доїхати до Сум, щоб здати кров.
– Я раніше здавав плазму, а кров здаю вперше, – розповідає військовослужбовець Андрій Кондратенко. – Наша допомога потрібна тим, хто постраждав в АТО, як же ми можемо в ній відмовити? Будемо і далі здавати….
Всього 7 грудня у Сумському обласному центрі служби крові кров для Банку Червоного хреста здали близько 30 прикордонників. Вони сподіваються, що і інші жителі області – військові й цивільні – не залишаться осторонь цієї справи, щоб госпіталь якнайшвидше отримав компоненти крові з Сумщини.

– Потреба у компонентах крові є постійно, – говорить завідуючий відділенням заготівлі крові СОЦСК Владислав Світайло. – Люди хворіють, потрапляють в ДТП, потребують оперативних втручань.  Іноді лише кров може врятувати їх життя. Тому ми запрошуємо до нас здорових сумчан, які готові поділитися своєю кров’ю, з 7.00 до 20.00 в будні дні і з 7.00 до 16.00 в суботу. Особливу вдячність хочеться висловити тим донорам, які здають кров безкоштовно – завдяки їм ми можемо забезпечити безплатними препаратами крові хоча б поранених в АТО та онкохворих дітей. На жаль, на сьогодні безкоштовних донорів приходить менше, ніж це потрібно, тому ми дуже вдячні прикордонникам, які зголосилися допомогти зібрати кров для військових потреб.

$IMAGE7$