Сумська митниця долучилася до донорського руху

14 Вересня 2016

Головна Новини Загальні новини

14 вересня до Сумського обласного центру служби крові завітав цілий десант співробітників Сумської митниці ДФС на чолі з начальником митниці Олександром Гуцалом, його заступниками та керівником профспілки. Цього дня співробітники митниці вирішили масово здати кров та плазму – таким чином досвідчені донори допомагають колегам приєднатися  до безоплатної здачі крові для тих, хто її потребує. 10 співробітників митниці є кадровими донорами і відвідують центр служби крові регулярно. Для решти це був перший досвід донорства. За їх словами, просто не могли лишитися в стороні, коли люди потребують допомоги.

– Прийшли б більше бажаючих, – пояснює начальник сумської митниці Олександр Гуцал, – але ж комусь потрібно було і залишитися на роботі. Тому наступні донори прийдуть через кілька днів.

Всіх донорів митниці з першою масовою акцією привітав партнер Центру служби крові –  UniCredit Bank, який передав донорам «подарунки для якнайшвидшого  відновлення» – сертифікати  на покупки в супермаркетах «Сільпо» .

– Потреба в компонентах крові є завжди, – говорить директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко. – Ми тримаємо триденний запас для потреб лікарень, але якщо раптом трапиться важкий пацієнт, резерв крові певної групи може бути вичерпано за кілька годин. Тому донори потрібні щодня – особливо безоплатні. Їх допомога дає можливість здешевити компоненти крові для лікарень або передати їх пацієнту безкоштовно. Також завдяки безоплатним донорам ми маємо можливість у разі необхідності відправляти компоненти крові до Центрального госпіталю прикордонної служби в м.Київ та до госпіталю в Дніпрі, де перебувають поранені в АТО.