Сумський феномен!

13 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

У ці складні дні сумчани пліч-о-пліч протистоять викликам карантину – особливо коли мова йде про такі серйозні речі, як постачання компонентів крові у лікувальні заклади міста та області . Багато донорів не можуть дістатися до центру крові – але спільними зусиллями містяни не допускають перебоїв з кров’ю для лікарень. Як це відбувається – можна щодня бачити в Сумському обласному центрі служби крові, де мало не щодня проходять благодійні акції по збору компонентів крові.
Одним з перших на заклик про допомогу відгукнувся обласний центр зайнятості. Його співробітники – постійні благодійні донори, вони регулярно беруть участь в акціях по збору крові, а ще вони – активні пропагандисти донорства. З самого початку карантину вони включились в кровозабезпечення лікувальних закладів, ось і сьогодні до нас прийшли донори на чолі з заступником директора Сумського обласного центру зайнятості Лідією Павлик.
– Сьогодні нас шестеро: чотири працівники центру зайнятості і двоє – з міської ради, – розповідає вона. Здаємо компоненти крові благодійно на користь дітей з відділення онкогематології обласної лікарні. Співпрацюємо з СОЦСК вже третій рік – приходимо по 7, по 10 людей, щоб зробити добрий вчинок. Тут дуже гарно, дуже компетентні працівники, атмосфера привітності, домашності, створено всі умови для донорів, так, як і має бути. Почуваєш спокій і впевненість.
– Що спонукає вас здавати кров?
– Я вважаю, що якщо є здоров’я – треба допомагати тим, у кого його немає. Ми живемо на світі саме для цього – щоб допомагати іншим, а кров – це дуже важливо для одужання хворих.
Серед співробітників Сумської міської ради, які долучились до акції – донька Лідії Григорівни, помічник міського голови Юлія Павлик:
– Багато депутатів та працівників міської ради є донорами, починаючи з міського голови. Але для мене – це перша донація. Дізнавшись, що через карантин бракує донорів, я зрозуміла, що в мене є гарний шанс зробити добру справу ще й отримати такий цікавий досвід. Було дуже страшно, бо ніколи в житті не робила цю процедуру. Проте сьогодні я поборола свій страх. В СОЦСК відмінний персонал! Дуже привітний, підключили зовсім не боляче. Почуваю себе комфортно і закликаю всіх приєднуватись до порятунку життів!
А ще сьогодні до центру крові прийшли працівники Сумського машинобудівного НВО і «СумиХімпрому», «Насосенергомашу», бійці Нацгвардії і Збройних Сил України, студенти і учні закладів профтехосвіти, поліцейські – і багато інших небайдужих людей. А ще в закладі побувала знімальна група телеканалу НТН. Адже такий активний відгук на заклик про допомогу у той час, коли в інших регіонах України склалася критична ситуація з кров’ю – це справжній сумський феномен і добрий приклад, який варто наслідувати.
– Сумський феномен – це результат системної роботи по розвитку донорського руху і впровадженню культури донорства, – говорить координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко.- І я хочу висловити величезну вдячність нашим волонтерам, активістам, координаторам, які працюють з донорами – без них це все було б неможливим. І головне – небайдужість сумчан, їх здатність гуртуватися для допомоги іншим, яка не дозволяє їм залишитися вдома, коли людям необхідна кров, від якої залежить їх життя. Разом ми зможемо не залишити хворих у біді навіть у час карантину.