Сумський обласний центр служби крові – місце для подвигу

09 Вересня 2020

Головна Новини Загальні новини

Це своєю благодійною акцією вкотре підтвердили хлопці з Національної гвардії. До Сумського обласного центру служби крові вони завітали на благодійну донацію в рамках святкової акції «Суми – донорська столиця» з нагоди Дня міста.

Нацгвардійці військової частини 3051 Національної гвардії України, що розташована в Сумах, погодилися віддати свою кров чи плазму на потреби сумчан. Загалом участь в акції взяли 77 чоловік.

«Наші військовослужбовці зробили неоціненний подарунок жителям міста. Більше 20 років мого життя пов’язані з допомогою людям – з медициною. І як ніхто розумію наскільки важливий той тихий подвиг заради здоров’я людей, на який сьогодні наважилися наші гвардійці», – говорить начальник медичної служби військової частини 3051 Національної Гвардії України Сергій Сауляк.

Для когось це була дебютна донація, хтось із гвардійців – вже досвідчений донор.

«Вперше пішов здавати кров за компанію зі своїм товаришем. Так вийшло, що він проявив бажання, а я хотів лише його підтримати. Але і сам погодився на донацію. Як і мій товариш я дотримувався всіх рекомендацій перед донацією, але трохи боявся. Виявилося, що марно. З того часі не відмовляюся від можливості допомогти. Вже втрете у донорському центрі», – розповідає гвардієць Антон Стрічка

Військовослужбовці частини 3051 розуміють всю важливість донорства. І активно розвивають донорську культуру завдяки нашому центру служби крові.

«Два місяці тому, коли призвали на строкову службу, я вперше став донором. Армія вчить бути героєм. І ми можемо бути захисниками не тільки зі зброєю у руках. Ми готові поділитися кров’ю з тими, хто дуже цього потребує», – говорить гвардієць Олександр Шубарев.

«Важливо усвідомлювати і пам’ятати – сьогодні твоя кров врятує чиєсь життя, а вже завтра і тобі прийдуть на допомогу такі ж звичайні незнайомі люди. Оце і є тією мотивацією, яка спонукає бути донором», – підтвердив і гвардієць Валерій Лахін.