«СВЯТКОВІ МРІЇ» ОБ’ЄДНАЛИ ДОНОРІВ І РЕЦИПІЄНТІВ

12 Грудня 2020

Головна Новини Важливі новини

Грудень – це особлива пора, час передноворічних чудес і добрих справ, мрій і цікавих заходів.  Ось і у Biopharma Plasma Суми сьогодні відбулася одна з найочікуваніших подій грудня – творча акція «Святкові мрії», організована ГО «Батьки онкохворих дітей-інвалідів».

І перше, що чекало учасників акції – відкриття вже традиційної виставки робіт маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення дитячої обласної лікарні. Під час лікування вони проводять у лікарні багато нескінченних місяців, наповнених стражданням. І арт-терапія – це чудова можливість відволіктися від болю, хоча б у своїх фантазіях вийти за надокучливі стіни, що обмежують життя хворої дитини, навчитися чомусь новому, виразити себе.

Вже кілька років діти готують виставки для донорів. Адже багато з них потребують багаточисельних переливань крові і розуміють, що їхнє життя повністю залежить від донорської крові. Тож хочуть виразити свою вдячність і зробити приємне донорам, щоб вони в очікуванні донації могли помилуватися яскравими сонячними роботами.

  • Участь у виставці – це гарна мотивація для дітей. А для донора це можливість відчути важливість тієї справи, яку він робить, та енергію, яку вкладали діти у свої роботи, – говорить голова ГО «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольнікова. – Цього року карантин вніс певні корективи, ми не могли потрапити у відділення, щоб взяти участь у творчому процесі і сфотографувати його – це довелося робити мамам. Тут є справжні шедеври від дітей, їх теплі побажання – а ще лист вдячності донорам від однієї з мам.

Серед робіт особливу увагу привертають роботи 12-річної Кіри Дубінської. Дівчинка вже шість років живе з важкою хворобою, позаду – тривале і дороговартісне лікування, але і зараз вона потребує постійного введення імуноглобулінів, від яких залежить її життя. Дівчинка дуже любить коней – і кілька її робіт присвячені саме цим благородним створінням. Картини Кіри виконані у досить рідкісній техніці, з застосуванням воскових свічок. З восковими фарбами працює і новий хлопчик у відділенні – 5-річний Ахмед Ковиренко. Відразу впадають в око яскраві малюнки Нікіти Хомайко – цей сором’язливий  10-річний хлопчик вже чотири роки бореться з лімфомою Ходжкіна. Йому вдалося подолати хворобу, але минулого року вона повернулася – і хлопчик знову проходить важке лікування.

З усіх учасників виставки зміг взяти участь у її відкритті лише 12-річний Андрій Павленко. Йому вдалося подолати онкологічне захворювання, яке почалося ще у 2-річному віці, але залишило після себе пам’ять на все життя. Андрійко дуже серйозний – і дуже любить творчість, використовує різні техніки. Цього року вони з мамою приготували для виставки об’ємні роботи з кольорового паперу: ялинка означає Новий рік, а сердечко – любов до донорів, – пояснив хлопчик. А ще Андрій намалював сніговичка з мультфільму «Холодне серце» – він символізує добро.

Ідучи пити чай перед донацією, затримайтесь на кілька хвилин – і обов’язково огляньте цю невеличку виставку. Адже саме завдяки вам її маленькі автори можуть жити і творити, боротися з хворобою, нести у цей світ радість, мріяти про сонце і море, майбутнє без болю і про те, щоб усі діти на Землі ніколи не хворіли…

БАТІК – ОСОБЛИВЕ МИСТЕЦТВО

Арт-терапія має велике значення у житті та процесі лікування онкохворих дітей. Саме тому для них дуже важливі різноманітні майстер-класи, що проводяться у відділенні, та програми Центру реабілітації дітей-інвалідів, що включають вивчення нових технік. Серед них кожна дитина може знайти собі щось до душі – у відповідності до своїх фізичних можливостей. І таке хобі може стати справжньою справою всього життя. Так, для сім’ї Оксани і Юлі Смольнікових цією справою став батік, яким вони почали займатися у найважчі часи.

  • Розпис по тканині – це дуже цікаво, адже створити однакові роботи неможливо, результат щоразу різний, – пояснює голова ГО «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольнікова. – Десь по-іншому лягла фарба, десь вона потекла чи змішалася, виходять додаткові дрібні деталі. Неможливо повторити і той настрій, з яким створювалася та чи інша робота, а він дуже впливає на результат.

Юля Смольнікова давно подолала своє захворювання, зараз вона – вже студентка професійного коледжу. Але захоплення батіком залишилося. У донорському залі Biopharma Plasma Суми розташувалася міні-виставка робіт Юлі, які залишилися вдома – адже зараз вона здебільшого створює нові картини на замовлення. З кожною з цих робіт пов’язана якась історія – це і перші вправи в батіку, і перемоги на конкурсах, і захоплення, наприклад, вирощуванням рослин, яке знайшло свій відбиток у творчості молодої художниці. А явною домінантою цього зібрання став Птах-Фенікс.

  • Це була серія робіт під час складнощів у лікуванні, коли здавалося, що все погано в житті, ні на що не вистачає сил. Але потім вдається за що сь зачепитися – і жити далі. Тоді і народжувалися ці картини, більшість з яких зараз – у приватних колекціях, – розповідає Оксана Смольнікова.

Дійсно, Фенікс – це найяскравіший символ тієї боротьби за життя, яку протягом тривалих місяців, а то – і років, ведуть онкохворі діти. І часто їх перемога у цій боротьбі можлива лише за допомоги донорів крові. Тож перед святами виставка батіку створюватиме настрій у донорському залі. А під час акції Оксана і Юля Смольнікови провели для всіх бажаючих майстер-клас з батіку. Спробували цю нелегку, але дуже цікаву справу і працівники Biopharma Plasma Суми на чолі з головним лікарем Світланою Кривцун, і донори, які прийшли на донацію, переважно, благодійні, зокрема, наш постійний донор і учасниця майстер-класів у відділенні онкогематології Тетяна Головко.

Також у заході взяли участь голова ГО «Центр освіти впродовж життя» Ганна Швіндіна та капітан однієї з команд-переможниць конкурсу «Школи для лідерів змін», учениця 10-ї школи Анастасія Коломієць. Проєкт її команди був дуже близьким до теми свята – адже школярі запропонували створити єдиний сумський шкільний ярмарок, що збиратиме кошти для хворих дітей, у тому числі – і у онлайн-форматі.

Ганна Швіндіна розповіла про напрямки роботи ГО, які включають роботу зі школярами, студентами та всіма бажаючими. Тепер серед тем проектів обов’язково знаходитиметься місце для донорства – адже зміни у суспільстві неможливі без взаємодопомоги та підтримки.

Організатори і учасники акції отримали подарунки від Biopharma Plasma Суми. А картина, створена на майстер-класі після закріплення фарби обов’язково радуватиме донорів у центрі крові, нагадуючи про тих, чиє життя вони рятують кожною донацією.