⚜ ТАКИЙ ЦЕНТР В УКРАЇНІ – ОДИН!⚜

26 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Суми вже звикли до звання донорської столиці України 🇺🇦 та світу. Завдяки наявності центру крові з найсучаснішим обладнанням і технологіями і роботі кваліфікованих фахівців, у нашому місті відбувається найбільша кількість донацій на 1000 населення – 198 (у 2018 році був зареєстрований національний рекорд) 💪. Насправді ж, це найбільший показник у світі 🥇.

 І кількість донорів у СОЦСК, і запроваджений у ньому рівень якості та безпеки незмінно вражають всіх гостей міста. Адже нічого подібного в Україні 🇺🇦 більше немає, більше того, ніхто і не очікує побачити у невеличкому місті надсучасний європейський заклад служби крові 🏥. Це унікальне явище – результат державно-приватного партнерства. Компанія «Біофарма» вклала 3,5 мільйонів доларів у реконструкцію та переоснащення центру, щоб отримувати плазму найвищої якості 🥇 для виготовлення лікувальних препаратів.

З результатом такого підходу минулого тижня приїхали ознайомитись відомі експерти з Європи: президент, СЕО Асоціації виробників продуктів із донорської плазми людини (1996 – 2019) Ян Балт та директор по країнах Східної Європи та Азії компанії CSL (2005 – 2015) Герхард Ходлер. Сумський центр служби крові їм демонстрував особисто президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко, який прибув до Сум разом з делегацією співробітників компанії.

За жвавим і змістовним спілкуванням час пройшов непомітно. А сьогодні, коли минуло вже кілька днів і емоції та перші враження вляглися, ми вже можемо підвести підсумки цієї зустрічі та визначити головні напрямки, про які йшла мова.

 «СУМСЬКИЙ ЦЕНТР – ФЛАГМАН НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ КРОВІ» 

 Дійсно, «Біофармі» є чим пишатися – адже в Сумах було створено принципово нову модель центру крові. І саме життя довело, наскільки важливими є запроваджені у ньому новації.

– Сумський центр крові – перший плазмацентр , який відкрила група компаній «Біофарма», – розповідає президент компанії Костянтин Єфименко. – Це перший центр, який запровадив в нашій країні культуру імуноферментного і ПЛР аналізів. Ми максимально якісно обстежуємо кожного донора. Не так давно отримали лист від управління охорони здоров’я Сумської області, в якому йшла мова про те, що за останні 7 років в дитячому відділенні гематології не зафіксовано жодного випадку ВІЧ-інфікування. Це – те, чим я по-справжньому пишаюся.

Центр крові повністю забезпечує місто Суми і весь регіон доступними і якісними компонентами крові – найкращими, які можна знайти не лише в Україні, а і в Європі. Таким чином ми рятуємо життя. А ще виробляємо на високотехнологічному заводі в м. Біла Церква життєво необхідні для хворих препарати: альбумін, імуноглобулін, фактори згортання крові 8, антирезусний імуноглобулін, яким покриваємо всю потребу України.

У нас дуже сильний колектив . Ми тепло ставимось до наших донорів, пишаємося донорським рухом і завжди намагаємось створити таку сімейну, затишну атмосферу. Донори на Сумщині – справжні герої. Близько 25% донацій – безкоштовні.

НА ЧАСІ – РЕФОРМА СЛУЖБИ КРОВІ 

Костянтин Єфименко зустрівся з активістами і координаторами донорського руху Сумщини. Центр служби крові  постійно співпрацює і тримає з ними зв’язок, це дає можливість якнайкраще організувати роботу та проводити спільні благодійні донорські акції.

 Говорили, зокрема, про внесення змін у законопроект №2429 , який має ліквідувати штучні бюрократичні бар’єри і дозволить суб’єктам підприємництва заготовляти плазму і переробляти її на території України . Адже зараз ситуація в цій сфері критична: відсутність фінансування, застаріле обладнання і стандарти роботи обласних станцій крові сприяють чорному донорству, корупції та інфікуванню реципієнтів. Відповідно, компоненти крові, які заготовляють ці заклади, не можуть використовуватися для виробництва ліків з причини своєї низької якості . При цьому щороку Україна імпортує препарати, виготовлені з плазми та крові, майже на мільярд гривень.

 Новий законопроект – один з чинників, необхідних для кардинальних змін у роботі служби крові.

– Ухвалення цього закону дозволить залучити інвестиції в галузь. Українські та іноземні компанії, що отримали ліцензію МОЗ, зможуть заготовляти плазму для фракціонування та переробляти її на території України. Це дає нові робочі місця, податки до бюджетів всіх рівнів, розвиває галузь, створює здорову конкуренцію 💪, – відзначив Констянтин Єфименко. – Для України це набагато вигідніше, ніж закуповувати препарати за кордоном.

 ПРОТИДІЯТИ ЕКСПОРТУ ПЛАЗМИ РАЗОМ 

 Для того, аби виробництво ліків в Україні працювало і розвивалося, необхідна, в першу чергу, реконструкція станцій крові і оснащення їх сучасним обладнанням. Приклад, як це зробити уже є – в Сумах. Зараз «Біофарма» відкриває сучасні плазмоцентри  в інших містах, використовуючи сумський досвід – всього в 4 плазмоцентри буде вкладено 11,5 млн. доларів. Ще 75 млн. було вкладено компанією в будівництво наймасштабнішого та найсучаснішого заводу для фракціонування плазми у Східній Європі. Це серйозна заявка на успіх нашої держави на ринку виробництва ліків.

Однак у нового законопроекту є і могутні опоненти , зацікавлені в тому, щоб плазма вивозилася за кордон і перероблялася там, а Україна, замість розвитку високотехнологічного виробництва, за копійки експортувала сировину. Тому дуже важливо разом протистояти 💪 цьому лоббі, яке працює на власну кишеню і інтереси інших країн, а не України.

Активісти висловили свої думки щодо реформ:

– Як безкоштовний донор, я хочу щоб моя плазма чи кров дійсно врятувала чиєсь життя. Такі зміни дозволять допомогти більшій кількості хворих! – вважає координатор донорського руху СНАУ, голова ГО «НОВА КРОВ» Анна Горпинич.

– Всім одразу не допоможеш, та головне діяти! Біофарма – відмінний приклад для наслідування. Ці зміни допоможуть відкрити більше таких плазмацентрів, а значить і якість компонентів крові в Україні зросте, – впевнений Почесний донор України, активіст донорського руху Олександр Шаповал.

 За донорами справа не стане, адже українці вміють співчувати і допомагати тим, хто цього потребує – впевнені координатори донорського руху. У кожного з них – своя історія приходу до благодійного донорства. Наприклад, інспектор Управління патрульної поліції у Сумській області Оксана Красовська почала здавати кров ще до роботи у поліції, а зараз робить це разом з колегами:

– Будучи студенткою долучилась до донорського руху, розуміючи, що такий невеличкий вклад може врятувати чиєсь життя. І зараз я є координатором в патрульній поліції і намагаюсь долучити більше поліцейських та звичайних людей до такої відповідальної справи.

 Розмова з президентом «Біофарми» справила велике враження на учасників зустрічі.

– З першого погляду неможливо сказати, що Костянтин – президент величезної компанії “Біофарма”, адже завжди в уяві такі люди здаються дуже серйозними, неусміхненими та з задертим носом. – говорить координатор донорського руху Давид Гвініашвілі. – Насправді – ні. Це такий чолов’яга, який з першої ж секунди знайомства посміхається, з радістю тисне руку та ділиться своїми думками. Вдалося подискутувати щодо низки законопроектів, які стосуються продажу/купівлі компонентів крові та лікувальних препаратів з них. І я, як координатор донорського руху, зрозумів трішки більше: ми робимо не тільки для людей, а ще й від людей. Також, домовились зібрати донорський колектив на екскурсію до заводу Біофарма у Київській області. З нетерпінням чекаємо!

 ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ДОНОРАМ 

 СОЦСК плідно співпрацює з центром безоплатної правової допомоги. Їхні представники часто відвідують центр крові, аби допомогти донорам з юридичними моментами. Цього разу фахівці Олена Омельченко та Володимир Лящевський розповідали донорам про можливості скористатися правовою допомогою, надавали відповіді на ті юридичні питання, які виникають у відвідувачів Центру крові.

 Традиційно, багато донорів в СОЦСК святкують свій день народження . Так зробила і Олена. Тож, СОЦСК разом зі всією делегацією привітали Олену Омельченко зі святом і вручили їй приємний подарунок .

– Працюємо з центром крові вже багато часу. І маю зауважити – ніде так не зустрічають, як тут. Завжди усміхнені, привітні, ласкаві. Наша співпраця дає позитивні результати, за ми щиро вдячні СОЦСК. Тож, будемо раді бачити всіх, кому потрібна юридична допомога. Ми відкриті для кожного! – говорить Олена Омельченко.

 «ФАНТАСТИЧНИЙ ЦЕНТР!»

 І співробітники «Біофарми», і сумські донори добре знають, який шлях проходить донор від реєстратури до виходу з центру крові. Ознайомилися з цим процесом і авторитетні міжнародні експерти. Також для них провели екскурсію дивовижними лабораторіями центру та приміщеннями для лейкофільтрації компонентів крові, заморозки та зберігання плазми. Як і на всіх попередніх гостей, екскурсія справила приголомшливе враження.

– Я бачив дуже багато таких центрів по всьому світу – говорить Ян Балт. – Перше враження – я просто навіть не можу знайти слів. Це дуже компетентний персонал, який всім серцем любить свою роботу. Завдяки їм всі донори почувають себе комфортно. І відповідно, їх заохочують, щоб вони продовжували цей важливий шлях. Як я щойно почув, багато пацієнтів потребують цієї терапії. Тож, хочу подякувати компанії Біофарма за те, що вони віддані своїй справі, та окремо всім донорам за те, що вони приходять сюди заради допомоги!

– Це дійсно щось неймовірне, – відзначив Герхард Ходлер. – Ніколи не бачив таких прогресивних донорських центрів (!) . Вражає все: кількість донорів, масштаби заготівлі плазми, технологія зберігання, відділ якості. Фантастичний центр!

 Дійсно, сумчанам неабияк пощастило – адже вони мають те, про що лише мріють у інших містах України і навіть Європи! І можуть у будь-який момент долучитися до цивілізованого донорства на найвищому рівні.

 ОНКОХВОРИМ ДІТЯМ – ДОПОМОГУ І ПІДТРИМКУ 

 Сумський обласний центр служби крові  – це місце, де рятують людські життя. І не лише препаратами крові. Центр давно співпрацює з відділенням онкогематології обласної дитячої лікарні, пацієнти якого часто потребують переливань компонентів крові. А ще – нових вражень і емоцій для того, аби не опускати рук і боротися з недугом. Тож у СОЦСК постійно організовують благодійні акції, донори, волонтери і співробітники центру крові відвідують хворих діток з концертами, майстер-класами, виставами і, звичайно, подарунками.

 І хоча будь-які гостинці й подарунки 🎁 важливі для маленьких пацієнтів відділення, цього разу вони отримали дещо особливе. Президент «Біофарми» Констянтин Єфименко підписав сертифікат, яким компанія благодійно надала відділенню необхідний дітям препарат «Біовен моно» на суму більш ніж 50 тис. грн. Крім того, завдяки безоплатним донорам з початку цього року центр служби крові безкоштовно надав хворим дітям компонентів крові на суму більш ніж 70 тис. грн.