«ТАЛАНОВИТІ ЛЮДИ – ЦЕ ДОНОРИ ЕМОЦІЙ»

03 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

Сумський обласний центр служби крові і координатори донорського руху – це дружня суперкоманда, об’єднана спільною справою. Координатори беруть участь у найрізноманітніших проектах та зустрічах СОЦСК. Досі всі вони стосувалися донорства крові. Але що заважає вийти за ці рамки і разом отримати нові враження і емоції – подумали ми, і запланували доторкнутися до прекрасного разом з «Родинним театром НЯНЬКІНИ».

Цей театр ми вибрали не випадково: хоч він ще зовсім молодий, та його незвичайність, пошук нових форм, безперечний талант акторів і готовність експериментувати зробили його по-справжньому культовим у Сумах . Кожна його постановка – відкриття, яке неможливо пропустити! І звичайно ж, і співробітники центру крові, і координатори донорського руху були зацікавлені в тому, щоб побачити нову виставу, яку театр Нянькіних приготував для «Чехов-Фесту», який ось-ось розпочнеться в Сумах.

«Брати Чехови» – це спектакль, який відкриває глядачеві нове у житті великого письменника – його стосунки з братами. Він стосується одного з найважчих періодів у житті сім’ї та Антона Павловича Чехова – хвороби та агонії його брата Миколи, художника, який у 31 рік помер від туберкульозу . Письменник, який і сам хворів на туберкульоз, кілька місяців разом з матір’ю доглядав за братом і підтримував його життя, але у страшну ніч смерті Миколи разом з ним був інший брат, Олександр. Зустріч Антона, Олександра і дружини Олександра Наталії у вечір перед похороном Миколи і стала провідною темою спектаклю. Звичайно, не обійшлося без особливої форми подачі: глядачі разом з учасниками спектаклю переміщувалися з локації в локацію таємничими темними коридорами, щоб побачити сцени з життя Чехових та постановки за окремими оповіданнями письменника, послухати листи братів один до одного. А ще глядачі самі брали участь у виставі. Загалом спектакль справив величезне враження на всіх учасників культпоходу.

– Театр Нянькіни – це душа нашого міста! Дякую за сильні емоції і неймовірного Чехова! – написала у соціальній мережі Фейсбук керівник «Спецкор Медіа», телеведуча, депутат Сумської районної ради, координатор донорського руху Анна Валевська. – Пропустити це було б злочином!Ми в культурному шоці і повному катарсисі.

– Дуже, дуже небанально і цікаво, – говорить координатор донорського руху, журналіст Ярослава Березовська. – Я очікувала авангарду і незвичайності, але дійсність перевершила всі сподівання! До того ж спектакль – по-справжньому корисний, адже він робить образ письменника живим, трьохвимірним, заставляє задуматися над тим, що відчувала ця людина, коли писала свої твори, які власні емоції письменник «дарував» героям своїх оповідань. Після вистави хочеться знову перечитати твори Антона Чехова, листування братів – значить, його мета досягнута! Артисти у театрі 🎭– просто чудові! Тож історія по-справжньому зачепила глядачів, викликала то сміх, то сльози, тримала в напрузі. Дуже рекомендую тим, хто любить усе живе і незвичайне, відвідати цю виставу під час «Чеховфесту»!

Координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко підсумовує:
– Талановиті люди – це донори емоцій. Ми прийшли сьогодні підживитися гарними емоціями, яскравими враженнями, спілкуванням. До того ж театр Нянькіних 🎭– це наші друзі: ми маємо спільний план – написати п’єсу про донорство і поставити її до Дня донора. Тож попереду ще багато цікавого!