ТЕСТУВАННЯ НА АНТИТІЛА ДО COVID-19 В СУМАХ СТАЛО СЕНСАЦІЄЮ

30 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

28 квітня в СОЦСК розпочато тестування жителів міста та області на наявність антитіл до COVID-19. Навіщо це потрібно, хто може зробити аналізи і як безпосередньо здійснюється тестування – ці питання зацікавили жителів усієї України, тож сьогодні до Сумського центру крові приїхали журналісти центрального телеканалу 1+1, щоб дізнатися про всі деталі сумської сенсації.
Журналісти на власні очі побачили, як відбувається забір крові для тестування та лабораторію, у якій проводиться сам аналіз. Поспілкувались з донорами, які вже зробили цю процедуру та дізнались у заступника директора СОЦСК з якості Наталії Марченко подробиці. Розповімо про них і ми.
КОГО І НАВІЩО ТЕСТУЮТЬ?
Тестування відбувається в Сумах – бо саме тут є унікальний для України центр крові, який працює на засадах державно-приватного партнерства. Він оснащений за останнім словом техніки, має надсучасну лабораторію, яка дозволяє проводити необхідні аналізи у великій кількості, і довіру донорів, яких у базі даних центру близько 35 тисяч.
Основна мета тестування – допомогти визначити реальну статистичну картину по кількості хворих і тих, хто безсимптомно перехворів. А це, в свою чергу, пришвидшить боротьбу з пандемією в Україні. Всі дані, зібрані в Сумах, будуть передані в МОЗ та оброблені їх відділом статистики.
На даний момент центр запрошує на тестування три категорії жителів міста та області: тих, хто перехворів на коронавірус та має відповідну довідку (14 днів після виписки), громадян, які мали симптоми ГРВІ або перехворіли пневмонією (14 днів після зникнення симптомів) та лікарів-інфекціоністів. Зараз їм не до відвідання центру крові, ми це розуміємо тому тестуємо їх віддалено. Кров для аналізів у них зібрали безпосередньо на робочих місцях.
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ТЕСТУВАННЯ
Ще не встигнувши розпочатись, тестування на наявність антитіл до COVID-19 миттєво обросло міфами і конспірологічними теоріями. В соціальних мережах громадяни, здається, змагаються у здатності нафантазувати якнайстрашнішу версію: і чіпуватимуть населення під виглядом тестування, і вводитимуть йому невідомі препарати для дослідів, і коронавірусом всіх заразять, щоб підняти статистику до «потрібної», і базу ДНК зберуть (хтозна для чого, але комусь вона треба).
Насправді все набагато буденніше. Громадянин приходить з будь-яким документом, що посвідчує особу, до центру крові, повідомляє про своє бажання пройти тест на антитіла до коронавірусу, його проводять у зал донацій, і там набирають кілька мілілітрів крові , яку потім відправляють на аналіз до лабораторії. Всі матеріали одноразові, їх дістають з упаковки безпосередньо при тому, хто проходить тестування, і звичайно, вони абсолютно порожні. При тестування в організм не вводять нічого – навпаки, забирають кров на аналіз. Нічого страшного чи підозрілого у цьому немає. На наступний день громадянин дізнається про результат свого тесту за телефоном.
На 29 квітня вже було зроблено 92 аналізи, ще 42 зразки перебували в лабораторному комплексі. В одному з уже досліджених зразків були антитіла до COVID-19 – людина вдома перехворіла на ГРВІ на початку лютого, а це насправді був коронавірус.
ЩО ОЗНАЧАЄ ДЛЯ ЛЮДИНИ НАЯВНІСТЬ АНТИТІЛ У ЇЇ ПЛАЗМІ?
По-перше, такий громадянин будет знати, що він уже перехворів на коронавірус і ця інфекція не є для нього особливо небезпечною.
По-друге, за бажання цей житель Сумщини зможе стати донором плазми для лікування пацієнтів з тяжким перебігом захворювання. Нагадаємо, українська компанія «Біофарма» є членом Міжнародного Альянсу з розробки потенційно ефективної імунної терапії. В межах цього проекту компанія має мету зібрати 300 літрів плазми з антитілами до КОВІД. Після визначеного законодавством терміну, плазма на заводі буде перероблена в ліки і передана в лікарні для проведення клінічних випробувань. «Біофарма» працює синхронно із найкращими спеціалістами із США, Німеччини, Японії, Британії, Австралії. Відбувається регулярний обмін даними та інформацією.
Таким чином, з плазми донорів, які перехворіли на коронавірус, Україна вироблятиме імуноглобулін, який має високі титри антитіл до COVID-19. Розроблятимуть цілі програми лікування із застосуванням цього препарату. Такі інновації дозволять значно знизити кількість ускладнень та смертності від страшного вірусу.
Донорам плазми, що містить антитіла до КОВІД-19, виплачуватиметься грошова компенсація у сумі 1200 грн. за літр плазми. І головне – вони знатимуть, що їх плазма рятує життя хворих на коронавірус. Тому донори зацікавлені пройти тестування якомога швидше.
Дізнатись деталі щодо тестування ви можете за телефоном 066 009 11 10