ТЕТЯНА РЯБУХА: «ДОНОРСТВО – ЦЕ ПОТУЖНИЙ ІНСТРУМЕНТ ОБСТЕЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ НА СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНІ ІНФЕКЦІЇ»

02 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

 Коли ти народний депутат – про вільний час можна забути, адже ти постійно знаходишся в круговерті справ. Але якщо ти донор – ніщо в світі не завадить тобі прийти до СОЦСК і здати компоненти крові для тих, кому вони життєво необхідні .

 Сьогодні до Сумського обласного центру служби крові завітала народний депутат України Тетяна Рябуха. З 2017 року Тетяна Василівна здає компоненти крові, вона є постійним донором СОЦСК , тож і тепер прийшла з однодумцями на благодійну кроводачу. Користуючись нагодою, ми поговорили не лише про саму донацію та враження від СОЦСК, а й про роботу сумської депутатки у Верховній Раді.

– Ми з командою вирішили взяти участь в благодійній акції «Воїни світла: простягни руку допомоги!». Враховуючи те, що цей тиждень відведено для роботи з виборцями і я перебуваю на своєму окрузі в Сумах, ми прийшли до СОЦСК і здали компоненти крові для порятунку життів.

– А з чого взагалі складаються будні народного депутата?
– Не враховуючи пленарних засідань під час сесій Верховної Ради, на яких іде обговорення законопроектів і голосування за них, це робота в комітетах, підкомітетах. У Верховній Раді ми зараз розглядаємо законопроект про землю, окрім того, я входжу до комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики і очолюю підкомітет «Сім’я та дитинство». Триває активна робота мого підкомітету, на останньому засіданні ми розглядали резонансний законопроект №2684, який передбачає, що підлітки зможуть з 14 років самостійно укладати договори з медичними закладами. Цей законопроект було вирішено направити на доопрацювання, створено робочу групу за участі представників Асоціації адвокатів, народних депутатів, уповноваженого з прав дитини. 11 березня відбудеться засідання робочої групи з доопрацювання даного закону.
Також працюємо над змінами до закону про всиновлення – хочемо скоротити термін судового розгляду даних справ. У квітні планується виїзне засідання підкомітету в Одесі – плануємо відвідати дитячі оздоровчі табори. Зараз при міністерстві соціальної політики створено робочу групу, яка опрацьовує питання, зокрема, щодо змін у штатних розписах таборів, та покращення системи оздоровлення дітей в цілому.

– Зараз усіх українців хвилює питання медичної реформи…
– Так, з 1 квітня стартує наступний етап реформи. На мою думку, реформа системи охорони здоров’я дійсно необхідна. У нас функціонує дуже багато лікарень, державні кошти витрачаються нераціонально і недоцільно. Восени до відома головних лікарів доводили, що у квітні почнеться друга ланка медичної реформи, і що виділене закладам фінансування необхідно направити на придбання обладнання для відповідних відділень, щоб лікарня могла безперешкодно укласти договори на свої послуги з НСЗУ. Деякі головні лікарі направили кошти на покращення матеріальної бази, а інші використали їх нераціонально – на оплату штату працівників, який не було переглянуто, на оплату комунальних послуг, на яких також не економили… Тепер у них є перешкоди на етапі укладення договорів з НСЗУ, бо вони своєчасно та ефективно не спрацювали на освоєння даних коштів. Також нераціональним є утримання тубдиспансерів, де на лікування одного хворого держава витрачає 100 тис. грн.. Жоден заклад не буде закритий, це юридично неможливо. Але їм необхідно перепрофілювання, реорганізація, ефективне управління…

– Як вам у СОЦСК?
– Я в захваті – і була, і сьогодні в черговий раз впевнилася у високому рівні надання послуг, найвищому рівні роботи як медичного, так і управлінського складу, про який свідчать створені для донорів умови. Тут постійно проходять благодійні акції, залучаються нові донори, пропагандується здоровий спосіб життя , здійснюється моніторинг донорів, у разі потреби вони отримують кваліфіковану консультацію лікаря – це теж дуже важливо.

 – Що для вас означає донорство?
 – Перш за все це гуманізм і милосердя. Ти є корисним, ти розумієш, що поряд є люди, які потребують допомоги, що твоя кров врятує життя. Це благодійна місія. А ще це діагностика свого здоров’я, вчасне виявлення ознак хвороби. І це важливо не лише для мене. Донорство -це потужний інструмент масового обстеження населення на небезпечні інфекції. Ті аналізи, які здають донори, допомагають виявляти хворих на ВІЛ або гепатити, які не знають про своє захворювання і вважають себе цілком благополучними, відтак можуть заражати інших. Чим більше людей ставатимуть донорами, тим здоровішим буде наше суспільство – і в прямому, і в переносному сенсі. Тому я готова не лише здавати кров, а й підтримувати донорство.
 Зараз в Сумській області готується програма розвитку донорського руху і впровадження донорської культури – і моя команда буде максимально долучатися до цього процесу. Навіть якщо я буду на засіданнях ВР під час круглого столу з місцевою владою, мої помічники обов’язково візьмуть у ньому участь. Ми і надалі будемо співпрацювати з вашим закладом, адже його можна вважати зразком правильної організації роботи у цій сфері.