ТРОМБОЦИТИ ЗАВЖДИ ПОТРІБНІ ЯКНАЙШВИДШЕ

08 Квітня 2021

Головна Новини Загальні новини

Серед усіх донорів компонентів крові донори тромбоцитів займають особливе місце. Тромбоконцентрат використовується для переливань тяжкохворим, організм яких не виробляє власних тромбоцитів, наприклад, внаслідок хіміотерапії при онкозахворюваннях. У такого пацієнта може в будь-який момент початися кровотеча, і якщо її не зупинити, він може загинути. Тому потреба в тромбоконцентраті часто виникає негайно, а виготовляється він тільки під замовлення лікувальних закладів.
Такі донації потребують значного часу, часто обстеження і донація відбуваються протягом двох днів – і весь цей час донор повинен дотримуватися дієти.  А головне – стати донором тромбоцитів може далеко не кожен бажаючий.
– Це завжди кадрові, перевірені донори, що мають певний рівень тромбоцитів у крові, – пояснює заступник директора СОЦСК з якості Наталія Марченко. – Причому цей рівень – вроджений, його неможливо якось наїсти чи штучно підвищити. Тому дуже добре, що у нас є люди, що мають високий рівень тромбоцитів і готові прийти на допомогу.
Центр крові має спеціальну базу таких донорів і звертається до них у випадку необхідності в тромбоконцентраті їхньої групи. А якщо така потреба не виникає, тромбоцитні донори здають плазму або цільну кров.
ХОЧЕТЬСЯ, ЩОБ ДОНОРИ ВІДЧУВАЛИ НАШУ ВДЯЧНІСТЬ
В ході спільної акції до Великодня СОЦСК і ТРЦ «MOST» вирішили підтримати постійних донорів тромбоцитів і зібрали їх на вручення квитків у кіно та приємних сюрпризів із солодощами, фруктами та гранатовим соком для якнайшвидшого відновлення після донацій.
– Будучи соціально відповідальною компанією, дружньою до донорів, ми вирішили провести такі зустрічі з донорами тромбоцитів, – пояснює PR-менеджер ТРЦ MOST Анна Мельник. – Адже їхня місія дуже важлива, а такі донації – по-справжньому важкі, тож хочеться, аби донори тромбоцитів відчували, що жителі міста їм вдячні.
Серед тих, хто зібрався в СОЦСК – люди абсолютно різного віку і різних професій. Наприклад, Ігор Вергун – ревізор магазинів, Жанна Рєкало – медсестра стоматологічної поліклініки, Ірина Совенко – натуропат, Сергій Костромін працює в «Сумитеплоенерго», Артур Манойленко налаштовує бухгалтерські програми. Але всі вони мають дещо спільне – готовність все покинути і прийти на допомогу іншим. Тому Артур, як і багато інших донорів тромбоцитів, коли підходить час донації, відразу виключає з вживання алкоголь і заборонені продукти, щоб бути готовим у будь-який момент їхати здавати аналізи до СОЦСК, Ігор планує відрядження у інші міста таким чином, щоб бути в Сумах у ті дні, коли його допомога може знадобитися, а Ірина разом зі своєю родиною постійно веде здоровий спосіб життя та навчає цьому інших. Бо високий рівень тромбоцитів у крові – це не лише дар Божий, а й відповідальність за чужі життя.
ДОНОРСТВО – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ
– Я вже близько 10 років донор, – розповідає Сергій Костромін, який цього дня прийшлов не лише на акцію, а й на донацію. – Вже навіть не пам’ятаю, для кого здавав кров уперше – але вона була цій людині терміново потрібна. Спробував один раз – і почав здавати компоненти крові постійно. Часто здавав тромбоцити – у мене дуже високий рівень. А раніше їх було здавати не так, як зараз – по чотири години йшла процедура. Було й таке, що терміново викликали на донацію вночі – наприклад, годин в 11. Оплачували таксі – і я не відмовляв ніколи, приїжджав.
– А як до цього ставилася сім’я?
– Моя дружина – теж донор, і здає тромбоцити, нас сьогодні запрошували до центру крові разом, але вона не змогла залишити роботу. У неї теж були такі термінові виклики, так що в цьому ми розуміємо і підтримуємо одне одного.
– Що для вас означає донорство?
– Тромбоцити здають для тих, у кого не згортається кров, часто це діти. Донорство – це можливість врятувати їм життя, допомогти одужати. Це потрібно.