«ЦЕ ТОЙ РЕСУРС, ЯКИЙ ПОТРІБЕН ДЕРЖАВІ»

13 Серпня 2020

Головна Новини Важливі новини

 

Сьогодні СОЦСК відвідали спікер Верховної Ради Дмитро Разумков,  голова комітету ВР  з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький та ряд народних депутатів України, включаючи нашого благодійного донора, народну обраницю з Сум Тетяну Рябуху. Для того, щоб гості мали найвич ерпнішу інформацію про СОЦСК, мережу плазмацентрів «Біофарма Плазма» та деталі роботи сучасних закладів європейського зразка, до Сум приїхав президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко. І звичайно, така подія не могла  не зібрати тих, завдяки чиїм зусиллям Суми стали донорською столицею – керівників міської та обласної рад (які й самі є благодійними донорами)  і координаторів донорського руху.

Для гостей провели детальну екскурсію, відповідаючи на всі питання. Голова Верховної ради вразив своєю обізнаністю про донорство в Україні та зокрема в Сумах.

  • Питання донорства крові та плазми є одним із ключових для України, адже дуже часто ми бачимо недостатню кількість запасів, а це той ресурс, який, на жаль, сьогодні дуже потрібен державі. Суми є локомотивом у цій галузі, столицею донорства крові України, адже тут на тисячу населення припадає 230 донацій, коли в деяких інших областях цей показник близько 14. Сподіваюсь, ви будете зберігати це лідерство, – підкреслив Дмитро Разумков.

Про невтішний стан донорства в цілому по Україні говорив і Михайло Радуцький:

  • На жаль, по всій Україні ситуація з кров’ю набагато гірша, ніж в Сумах. Донорів дуже мало, окрім того, є дуже великий ризик зараження ВІЛ та гепатитами через переливання крові, бо на станціях крові відсутнє сучасне обладнання, яке ми бачимо тут.

 

НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕКИ

Президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко, який супроводжував представників парламенту, відзначив:

  • Безумовно, це надзвичайно важливий візит для підтримки донорського руху в Україні.
    Сумський центр крові – це перший сучасний центр крові незалежної України, який щорічно заготовляє 5 000 літрів компонентів і 40 000 літрів плазми. Тут здійснюється в середньому 250 донацій на день, а компоненти крові мають найвищий рівень безпеки, бо в центрі проподиться 100% тестування ІХЛА та ПЦР плазми на виявлення інфекцій.

Учасники візиту обговорили забезпечення країни компонентами крові. забезпечення системи охорони здоров’я препаратами крові, вірусну безпеку компонентів крові та роботу Біофарми в Альянсі CoVIg-19 над створенням препарату для лікування корона  вірусу з донорської плазми.
– На сьогодні, Біофарма заготовила близько 200 літрів плазми від донорів, що подолали COVID-19. До кінця серпня ми зберемо 300 літрів і виготовимо перший препарат, – розповів Костянтин Єфименко.  Також він запросив Голову Верховної Ради на завод-фракціонатор «Біофарми»  у Білій Церкві – найбільший завод такого напрямку у Східній Європі – щоб продемонструвати виробництво гіперімунного імуноглобуліну.

  • Ми і надалі будемо творити історію нашої країни, відкриваючи нові плазмацентри під прапором «Біофарми, створюючи ефективні ліки від коронавірусу, розвиваючи донорський рух. На сьогодні шість таких центрів вже працюють, сьомий – у Києві – готується до відкриття у найближчому майбутньому, і це не межа, – підсумував Костянтин Єфименко, який встиг також провести імпровізовану нараду з координаторами донорського руху.

 

ЗАПОРУКА УСПІХУ РОЗВИТКУ ДОНОРСТВА – ПІДТРИМКА ВЛАДИ

Сумський досвід однозначно вартий вивчення на найвищому рівні. Адже тільки в нашій області служба крові витримала випробування карантином. Наші донори згуртувалися і допомагаючи один одному не допустили перебоїв з постачанням компонентів крові в лікарні. Це дуже гарний показник стабільності та єдності донорського руху Сумщини. Такого об’єднання патріотів і однодумців неможливо досягти, просто поставивши в оновлену будівлю сучасну апаратуру, для цього потрібна довготривала праця, у тому числі – й з боку влади. Як це робиться у нас – розповідали присутні представники влади всіх рівнів.

  • Донорство – це не лише взаємодопомога і людяність, воно виконує і іншу важливу для суспільства місію – говорить народний депутат України, постійний благодійний донор СОЦСК Тетяна Рябуха. – Це інструмент масового обстеження населення на небезпечні інфекції та деякі інші захворювання. Люди вважають себе здоровими, не проходять ніяких обстежень, потім приходять здати компоненти крові – і виявляється, що вони хворі на гепатит, або їх аналізи свідчать про необхідність терміново звернутися до лікаря. Тому чим більше людей приймає рішення стати донором – тим вищим буде рівень виявлення небезпечних захворювань на початкових етапах. До того ж загальновідомо, що саме донорство також покращує стан здоров’я – а хвороби краще попереджати, ніж лікувати.
  • Ми тісно співпрацюємо з СОЦСК, у тому числі в благодійних проектах, – розповідає заступник голови Сумської обласної ради, благодійний донор Тетяна Головко. – Тут постійно проходять донорські акції, найчастіше – на користь пацієнтів онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні. Завдяки цьому батьки онкохворих дітей не повинні шукати донорів, як це робиться в інших регіонах, вони повністю виключені з цього процесу. Діти отримують необхідні компоненти крові безкоштовно.

 

Суми – донорська столиця не лише за кількістю донацій. Наше місто – єдине в Україні, де існують місцеві пільги для Почесних донорів України.  А мер Сум Олександр Лисенко, його заступник Володимир Войтенко та багато працівників підрозділів міської ради є благодійними донорами.  Тож в центрі крові зустрічаємо їх регулярно. Ось і цього разу мер Сум Олександр Лисенко не лише вітав високих гостей у серці донорської столиці, а й допоміг вибрати, кого з донорів нагороджувати приємними сюрпризами за  кращі образи у народному стилі в ході акції «Донація у вишиванці», яка проходила у СОЦСК цього дня. А ще обговорив з координаторами донорського руху створення нової  клумби з квітковим ансамблем під назвою «Суми – донорська столиця!» до Дня міста.

 

КЛЮЧОВИЙ МОМЕНТ В ІСТОРІЇ СЛУЖБИ КРОВІ

 

 

Вітаючи гостей, центр крові ні на хвилину не зупиняв роботу.  Сумчани проходили шлях донора, фотографувалися в новій фотозоні, демонстрували вишиванки, одягнені на честь акції. До речі. Приз за вишиванку отримав і один з гостей СОЦСК – народний депутат від одного з округів Сумщини Микола Задорожній, який не знав про нашу акцію, але прибув у центр крові саме в народному вбранні.

Координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко вручила Дмитру Разумкову символічний подарунок від донорської спільноти Сумщини та запросила наступного разу приїжджати до Сум вже на донацію.

 

  • Ми постійно працюємо на розвиток і на результат, – підсумувала директор СОЦСК Наталія Трофименко. – Про подібний донорський рух більшості регіонів доводиться тільки мріяти. Однак дуже важливо, щоб ми працювали в одному напрямку з урядом України та Верховною Радою. Адже заохочення і вшанування донорів, запровадження донорської культури має відбуватися, перш за все, на державному рівні. Приїзд голови та представників Верховної ради до СОЦСК відбувся в ключовий момент, коли депутати приймають новий закон, який має повністю змінити службу крові в Україні. Сподіваємося, що побачене допоможе їм у роботі над цим документом.