УВАГА, ОНОВЛЕНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ТЕСТУВАННЯ НА АНТИТІЛА ДО COVID-19!

30 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

28 квітня в Сумському обласному центрі служби крові розпочалося тестування жителів міста та області на наявність у їх крові антитіл до коронавірусу. Основна мета тестування – допомогти визначити реальну статистичну картину по кількості хворих і тих, хто безсимптомно перехворів, та виявити потенційних донорів плазми з антитілами до COVID-19, з якої планується виготовлення ліків для хворих у тяжкому стані.
☝ Через ЗМІ та соціальні мережі ми запрошували на тестування певні категорії громадян (тих, хто точно перехворів на коронавірус та тих, хто за останні місяці хворів на пневмонію чи ГРВІ з симптомами, схожими на дію коронавірусу). Однак до СОЦСК приходять багато громадян, які таких захворювань не мали і хочуть просто задовольнити свою цікавість 😥.
⛔ На жаль, наш центр крові не розрахований на одночасний прийом на тестування сотень людей, адже він має перш за все виконувати своє основне завдання – заготівлю і обстеження компонентів крові та забезпечення ними лікувальних закладів області. В умовах карантину, коли в приміщенні може одночасно знаходитися обмежена кількість людей, тестування заради розваги – це перешкода для донорів, яким вдалося дістатися центру крові. Окрім того, запас тестів, які у всьому світі тільки недавно почали виробляти, не безкінечний – і якщо використовувати їх без будь-якого попереднього відбору, то їх може не вистачити саме тим, хто їх по-справжньому потребує.
‼ Тому сьогодні ми віддаємо безумовний пріоритет у проходженні тестування:
📌 донорам – від стану їх здоров’я залежить стратегічне для держави питання забезпечення реципієнтів компонентами крові
📌 тим, хто хоче стати донорами (здати тести на антитіла до коронавірусу у ході донації)
📌 тим, хто хворів на пневмонію чи ГРВІ з характерними симптомами.
‼ Будь ласка, перш ніж приходити до центру крові не як донор, зателефонуйте за номером 066 009 11 10 і уточніть, чи потрібне тестування у вашому випадку.
Зверніть увагу: проходити тестування краще на порожній шлунок або після легкого сніданку з нежирних продуктів!
Дякуємо за розуміння!