В СОЦСК НЕЗАБАРОМ З’ЯВИТЬСЯ ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ!

10 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

 Тепер кожний бажаючий зможе особисто пройти коридорами центру, не виходячи з дому! Незабаром у СОЦСК з’явиться віртуальна екскурсія, що дасть можливість ознайомитись з центром перед тим, як прийти до нас.

Авторами ідеї є дві студентки Медичного Інституту СумДУ – Євгенія Грива та Крістіна Купцова. Дівчатка навчаються на 4 курсі. Цікавимося, як виникла думка щодо 3D екскурсії?

– Нас дуже зацікавило питання донорства в Україні, тож ми вирішили з’ясувати його детальніше. Спочатку ми провели соціальне опитування, в ході якого дізнались, що більшість людей просто бояться цієї процедури. А саме зараження та побічних ефектів. Ми обрали цю тему для наукової роботи. І знайшли для неї рішення – віртуальну екскурсію! Щоб людина, яка боїться прийти, мала змогу спочатку вдома побачити, як проходить процедура, які заходи безпеки вживаються, в яких умовах перебувають донори. Ми дуже вдячні керівництву центру за те, що не тільки пішли нам назустріч, але й провели дуже цікаву екскурсію. Ми зняли її в ЗD, тож незабаром всі зможуть її побачити. На нашу думку, людям варто знати не тільки, як підключають до апаратів, але й який шлях далі проходять компоненти крові , – розповідає Євгенія.

– Я сама донор, але ніколи не думала що тут є такі відділи, де, наприклад, плазма йде на карантин. Що настільки все детально обстежується. Це вражає! Дуже цікаво було побачити такі моменти. Я думаю, люди теж хочуть знати, як все відбувається. Це варте уваги! – ділиться з нами Крістіна Купцова.

Студенти прийшли не тільки працювати над втіленням своєї ідеї. Крістіна Купцова та друг дівчат Сергій Подлиняєв ще й здали компоненти крові, рятуючи таким чином життя .

От таких талановитих та розумних студентів виховують у Медичному Інституті. СОЦСК завжди підтримує будь-які ініціативи з метою популяризації донорської культури. Тож, якщо ви маєте ідеї – будемо раді співпрацювати!