«В УКРАЇНІ НЕМАЄ КРАЩОГО ПРИКЛАДУ РОЗВИТКУ ДОНОРСТВА, НІЖ ВАША ОБЛАСТЬ»

14 Червня 2021

Головна Новини Важливі новини

 

Суми стали першим містом, де з’явився центр Biopharma Plasma. На той час обласна станція крові була в занедбаному стані, а коштів, які їй виділяли, не вистачало навіть на зарплату і розхідні матеріали. Тому сумчани самі звернулися до компанії Biopharma і запропонували дати закладу нове життя. Інвестор вклав в Сумський центр служби крові 3,5 млн. доларів і створив унікальний для України заклад, з новими технологіями, сучасною апаратурою і принципово новим підходом до безпеки та комфорту донорів.

Досвід співпраці виявився наскільки вдалим, що у Сумській області були відкриті ще два  відділення СОЦСК у Шостці і в Конотопі, а невдовзі сучасні плазмацентри, створені за сумським зразком, з’явилися у Черкасах, Дніпрі, Харкові та Києві. І це, звичайно, зовсім не межа.

  • Я хочу подякувати кожному з вас за це все, що ми бачимо сьогодні, – зазначила директор мережі донорських центрів ТОВ Biopharma Plasma Оксана Мулярчук. – В Україні немає кращого прикладу розвитку донорства, ніж ваша область. Зараз ми поширюємо ваш досвід по всій Україні, відкрито вже 7 плазмацентрів, але колискою донорства і серцем нашої компанії залишаються Суми. Я хочу подякувати кожному донору, який приходить до нас у центр: щодня ви разом рятуєте тисячі людських життів! Я влячна всім співробітникам донорського центру – кожному лікарю, кожній медсестрі, кожному фельдшеру. Всім, хто створює цю неймовірну атмосферу в центрі крові, яка приваблює донорів. Вдячна представникам місцевої влади, які підтримують центр.

Я пройшла шлях від звичайного лікаря-онкогематолога, і я дуже добре знаю, що це таке, коли батьки шукають донора своїй дитині з лейкозом.  Тож я завжди усім бажаю не знати, що це таке – шукати донорів для себе чи своїх рідних. Я вітаю всіх донорів з їх всесвітнім святом. І ми будемо по всій Україні розповідати, що Сумська область – це серце донорського руху.

Оксана Василівна вручила нагороди для активістів донорського руху, організаторів благодійних акцій, волонтерів, пропагандистів донорства.