В Сумах лікарі здали кров для маленьких пацієнтів

02 Лютого 2016

Головна Новини Загальні новини

2 лютого  в Сумському обласному центрі служби крові зранку був аншлаг – до щоденних донорів долучилися лікарі та медичний персонал Сумської обласної клінічної дитячої лікарні.  Близько 30 чоловік прийшли, аби здати кров та плазму для своїх пацієнтів. Найбільше потребують компонентів крові діти з гематологічного відділення – однак часто вона потрібна і у відділенні патології новонароджених, реанімаційному та деяких інших. Співробітники лікарні постійно спілкуються  з хворими дітьми та їх батьками, їм як нікому іншому зрозуміла необхідність безплатного донорства. А тому багато з них є кадровими донорами, вони здають кров багато років. Зараз же потреба в крові збільшила ряди донорів-лікарів.

– Вперше ми здавали кров у вересні минулого року, – розповідає голова профкому лікарні Тетяна Ганжа. – Тоді була гостра потреба в безплатних донорах, бо закінчилися бюджетні кошти на ліки, купувати компоненти крові лікарня не могла. Єдиним шляхом дати дітям безкоштовно кров було безплатне донорство. І для нас це стало покликом душі – ніхто не роздумував і не вагався. Тоді прийшли в центр служби крові більше ста чоловік з лікарні. Потім здавали кров для поранених в АТО, знову для дітей.  Зараз ми приходимо меншими групами, кожен за своїм графіком, але продовжуємо цю справу дружно, всім колективом, як робимо і інші благодійні справи – зараз, наприклад, збираємо гроші для АТО на препарати від обмороження…

Дійсно, байдужих до чужого горя немає – прийшли поділитися власною кров’ю з хворими малюками і лікарі, й медичні сестри з різних відділень. Дехто, як, наприклад лікар-анестезіолог Володимир Дежин з реанімаційного відділення, лише звільнився з добового чергування і замість того, щоб відсипатися, прийшов сюди. Інші після здачі крові хочуть повернутися на роботу, хоч і мають законне право на вихідний – у них там, кажуть важливі справи. Важлива місія по здачі крові відсунула все – і втому, й робочі питання, адже діти потребують крові не менше, ніж уваги лікарів і персоналу.

Долучайтеся до доброго почину медиків! Ваша кров може врятувати життя. Чекаємо вас за адресою: м.Суми, пров.Громадянський,2.