ВІДПОВІДАЄМО НА НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПИТАННЯ

04 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

 Ми з радістю проводимо роз’яснювальну роботу з сумчанами, проте питання щодо донорства не закінчуються. І це добре, адже одне з наших завдань – інформування жителів міста і області.

 Тож сьогодні на найпоширеніші питання допоможе відповісти Анісімова Альбіна Ростиславівна, наш лікар-трансфузіолог 👩‍⚕. Працює з задоволенням та з чарівною посмішкою зустрічає донорів. Ми поцікавились відповідями на питання, які донори озвучують найчастіше.

– Чому донору не можна робити тату, пірсинг, косметичний татуаж?
– При будь якому пошкодженні шкіри за допомогою інструментів існує ризик зараження трансфузійно-трансмісивними інфекціями. Хоча інструменти і проходять певну обробку перед використанням та 100% гарантію не може забезпечити не один метод стерилізації. Часто процедури татуажу чи пірсингу проходять в сумнівних умовах і з недостатнім дотриманням антисептики та гігієни, що підвищує ризики як для донорів так і для реципієнтів.

Також необхідно нагадати про малі оперативні втручання, наприклад, видалення родимок чи накладання швів на рану, видалення папілом або ж дренування фурункулів. Ці процедури також здійснюються за допомогою хірургічних інструментів, а отже складають групу ризику.

 Донори, що зробили свіже тату, пірсинг, косметичний татуаж чи видалили родимку хірургічним, а не лазерним методом, ми раді вітати у нас через рік після процедури.

– Ще одним із популярних питань є менструація. Чи можна нашкодити собі, якщо приховати від лікаря цей факт?
– Можна! За день до початку – будемо раді бачити в СОЦСК. Під час самої менструації і 5 днів після – просимо утриматись від візиту. На 6-ий день, ласкаво просимо. Під час менструації змінюється гормональний фон, що впливає на всю роботу організму. Це може спричинити хільоз плазми (вас просто знімуть з донації) та стати причиною хибно-позитивних результатів аналізів на інфекції.

– Багато молодих людей питають про вживання оральних контрацептивів. Чи є якісь протипоказання?
– Такі фармацевтичні препарати застосовують для лікування або з метою контрацепції. Якщо ви використовуєте даний препарат з метою захисту від вагітності, то вам можна бути донором, але варто розуміти той факт, що під час плазмаферезу діючі компоненти повністю виводяться з організму, а значить вірогідність вагітності – досить висока. Якщо з метою лікування, то ви повинні нас проінформувати щодо діагнозу. Лікар визначить, чи можете ви виконувати донорську функцію без шкоди для свого здоров’я.

– Давайте тепер поговоримо щодо вакцинації. Через скільки можна приходити на донацію?
– Щеплення потрібне для того, щоб сформувати імунітет до того чи іншого захворювання. Для цього організму необхідний час на вироблення захисних антитіл проти вакцини. Щонайменше це займає десять днів. Отже на донацію ми чекаємо не раніше ніж через 10 днів після вакцинації. Інакше ви ризикуєте порушити утворення імунного захисту.
Тож коли приймаєте рішення прийти на донацію, врахуйте ці моменти. Адже це може нашкодити не лише реципієнту, але і вам.

 Додам, що наші лікарі завжди готові надати консультативну допомогу з будь-яких питань, що турбують донорів або лишились незрозумілими.
За консультаціями можна звертатись за номером реєстратури: 050 307 8094 з 8.00 до 16.00 Пн-пт,сб 8.00- 16.00