«Я знаю, що тут такий же рівень безпеки, як і в Сумах…»

29 Березня 2018

Головна Новини Загальні новини

У серпні минулого року було відкрито Роменське відділення Сумського обласного центру служби крові. Жителі міста та району отримали можливість долучитися до донорства в комфортних умовах з найвищим рівнем безпеки. А ще – безкоштовно пройти якісне обстеження на небезпечні інфекції на найсучаснішому обладнанні європейських виробників. Роменці мають можливість здавати компоненти крові як за плату, так і на безоплатній основі – і у відділенні вже не раз проходили оригінальні благодійні акції.
А ранок 28 березня розпочався для Роменського відділення з незвичного, але приємного візиту – заступник голови обласної ради Тетяна Головко приїхала оглянути відділення і отримати у ньому свій перший досвід донорства.
– У Ромнах дуже розвинені донорські традиції, – говорить вона. – У місті і районі є 229 Почесних донорів, багато з них здавали кров для місцевої лікарні все своє життя. Дуже хотілося б, щоб ця традиція добра і милосердя продовжувалась, особливо враховуючи, що на сьогодні тут є всі умови для цього. Я вирішила здати компоненти крові саме тут, бо я знаю, що тут такий же рівень безпеки, як і в Сумах, використовується таке ж обладнання.
Жителька м.Ромни Тетяна Больб також вперше прийшла на донацію цього дня.
– Коли мені потрібні були переливання, для мене люди здавали кров, тепер я хочу здати її для когось, – розповідає жінка. – Час такий, що потрібно один одному допомагати, чим тільки є можливість.
Досить часто вранці у Роменському відділенні СОЦСК збираються черги – багато людей приїжджають автобусами з навколишніх сіл. Для того, щоб усі бажаючі встигали здавати компоненти крові, час роботи відділення подовжили до 18.00.
– У нас щодня додаються нові донори, уже чимало людей приходять постійно, – говорить завідуючий відділенням Володимир Костенко. – Багато з них роблять це передусім для свого здоров’я, розуміючи, наскільки корисне донорство для організму.

Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.