Як популяризувати донорство?

19 Вересня 2020

Головна Новини Загальні новини

Сумський обласний центр служби крові став знімальним майданчиком для популярного підліткового серіалу «Перерви» (більше відомого за своєю російськомовною назвою «Перемены»).

Щоб активно залучати молодь до донорства і для популяризації донорської культури, СОЦСК у своїй роботі використовує різні інструменти та майданчики. Тож, тепер така важлива тема як донорство прозвучить і з екранів моніторів, телефонів та інших гаджетів. Популярний в Україні серіал, кожана серія якого набирає мінімум 100 тис. переглядів на YouTube-каналі, тепер активно просуватиме ідею донорства.

«Це серіал про стосунки підлітків, про їх життя. Маємо вже два сезони, зараз тривають зйомки третього. В цьому сезоні нашого серіалу ми піднімаємо важливі для підлітків і соціально значущі теми. Однією з них стала тема донорства. Нам вдалося ненав’язливо додати її до сюжету і я впевнена, що такий формат максимально ефективно зможе донести інформацію саме до підлітків. Наші актори і наша знімальна група вперше потрапила до Сумського обласного центру служби крові і, чесно кажучи, ми були вражені. Такі комфортні сучасні умови, аналіз крові за 20 секунд і чуйний та професійний персонал», – говорить продюсерка серіалу, директор танцювальної школи Dance school SOL і мама головної героїні (відомої української блогерки Соні 2Si) Ольга Наталуха.

До участі в зйомках долучилися активісті сумського донорського руху, серед них Давід Гвініашвілі, лікарі СОЦСК – Микита Гончар, Оксана Панченко та Наталія Шинкаренко.

Для акторів та знімальної групи організували екскурсію. Сьогодні їм ще зарано бути донорами, бо більшості ще не виповнилось 18 років. Але ми запросили юних зірок прийти на їх першу благодійну донацію в День народження. Двоє з акторів святкуватимуть своє повноліття вже цієї осені.

Донорство надихає!