ЯК ЗАПОБІГТИ КОРОНАВІРУСУ 🦇

23 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

 Немає людини, яка за останні місяці не чула б про коронавірус 🗣. Він швидко шириться планетою, набув великого розповсюдження в Китаї і ряді європейських країн і ВООЗ 👩‍⚕ вже оголосила пандемію коронавірусу, а українська влада – карантин на три тижні, з 12 березня по 3 квітня.

 Це не означає, що потрібно впадати в паніку – але заходи особистої безпеки та профілактики вірусу 🗣потрібно посилити. Адже ви хочете залишитися здоровими і не випробовувати долю? Значить, обов’язково прочитайте цю пам’ятку – і керуйтеся нею (спойлер:часник та цибулю у кінських дозах можна не їсти).

👩‍⚕ Коронавірус 🗣 (COVID-2019) – це новий вірус, який викликає у людей розвиток респіраторних захворювань і може передаватись від людини до людини. Природним резервуаром інфекції є тварини (кажани 🦇, кобри тощо).

 Коронавірус має симптоми, характерні для гострої респіраторної інфекції 🗣: утруднене дихання, кашель, гарячка 🌡, які можуть проявитись через 2-14 днів після зараження (інкубаційний період може бути й більш тривалим).
Зберігайте спокій, відповідально ставтесь до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

 Позбудьтесь занепокоєння та паніки 🆘:
 читайте інформацію про коронавірус лише з надійних джерел 👩‍⚕;
 допомагайте проінформувати населення щодо коронавірусу перевіреною інформацією з надійних джерел (поширте роздруковані матеріали на роботі, у школі, серед знайомих). Таким чином, ви сприятимете зменшенню ризиків захворіти людей навколо;
 керівники також можуть ознайомити своїх працівників з інформацією щодо вірусу. Робочі місця слід забезпечити засобами індивідуального одноразового використання (дезінфекційні засоби, серветки). Окрім цього, необхідно проводити дезінфекцію робочих поверхонь.

 Зменшити ризики захворіти можна наступним чином:
 уникайте тісного контакту з людьми, що хворіють 🗣;
 уникайте скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях;
 часто та ретельно мийте руки теплою водою з милом (тривалість процедури – 20-40 с.), обробляйте їх спиртовмісним антисептиком для рук – розчин із вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик повинен покривати всю поверхню шкіри рук (тривалість процедури – 30 с.);
 не торкайтесь брудними руками очей, носа, рота;
 якщо ви захворіли – негайно зверніться до лікаря 👩‍⚕;
 використовуйте захисну маску.

 Як запобігти поширенню інфекції:
 залишайтесь вдома, якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції 🗣;
 обмежте контакти з іншими людьми;
 під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою (після цього серветку слід викинути та вимити руки з милом);
 регулярно провітрюйте приміщення;
 дезінфікуйте поверхні, яких торкалась інфікована людина.

🔰 Пам’ятайте, панікувати не варто, адже інфікуванню можна запобігти, дотримуючись правил особистої гігієни.