Як звичайний день в центрі служби крові став святковим?

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

В СОЦСК завжди багато людей і відбуваються якісь цікаві події – адже тут кожного дня рятують людські життя. Виключенням не став і останній тиждень – багато сумчан взяли участь у благодійній акції «Суми – донорська столиця!», присвяченій Дню міста.

Суми – справді донорська столиця України. В минулому році у СОЦСК був зафіксований національний рекорд – 190 донацій на тисячу населення, а в цьому році ми його перевершили – зараз це 198 донацій на 1000 людей. В той час, як в інших областях країни показники набагато нижчі. Це говорить про те, що Суми на правильному шляху, а сумські донори – справжнє багатство нашого міста.

У Сумах навіть мер здає кров та бере участь в благодійних акціях. Олександр Лисенко завжди цікавиться життям центру крові, сприяє розвитку донорства в місті – от і сьогодні відвідав СОЦСК, щоб поспілкуватися з колективом центру і донорами, скуштувати цілющий чай з печивом – і ознайомитися з виставкою «Крапля крові рятує життя», створеною юними художниками Сумського обласного центру позашкільної освіти. Не забули показати й виставку «Квіткова радість», над якою у проекті арт-терапії працювали онкохворі діти, прагнучи порадувати донорів яскравими кольорами весняних квітів. «В кожному малюнку кожна людина знаходить щось своє», – коментує виставку голова громадської організації «Батьки онкохворих дітей», автор і координатор мистецького проекту Оксана Смольнікова.

СОЦСК – це майбутнє служби крові в Україні, де за його зразком вже створюється мережа сучасних центрів крові «Червона лінія». Тож, в знак подяки за увагу до розвитку служби крові в Сумах Олександр Миколайович одержав у подарунок футболку з логотипом «Червоної лінії» та картою міста.

«Я думаю, що донори в своєму житті точно приймають рішення за покликом серця. І ми це можемо побачити по їх обличчям» – вважає Олександр Лисенко.

Давайте і надалі з честю та гордістю нести звання «донорської столиці» і разом турбуватися про всіх, хто потребує компонентів крові для одужання, адже донори – це ті, хто дарує життя. Вони – справжня гордість нашого міста!