ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ТОГО ЩОБ СТАТИ ДОНОРОМ?

01 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

Під час карантину донори особливо потрібні, адже хвороби на паузу поставити не можна. Для того, щоб у будь-який момент видати лікувальним закладам необхідні компоненти крові, СОЦСК завжди тримає в резерві їх 8-денний запас. Тож більше всього на сьогоднішній день ми потребуємо саме донорів крові, щоб поповнювати цей резерв. Якщо ви себе добре почуваєте – закликаємо вас не бути байдужими і приєднатись до порятунку людських життів!

Щоб стати донором, потрібно протягом доби дотримуватись дієти і мати з собою документи. Які саме – розповідає завідувач відділу медичного обстеження та комплектування донорських кадрів Антоніна Миколаївна Бабинець:

 – Для особи, яка виявила бажання стати донором перший раз в житті, необхідний паспорт. Наразі в Україні діє два види цього документу: паспорт старого зразку та нового (ID картка). В паспорті старого зразку зазвичай вже вказано місце реєстрації громадянина, тож крім довідки про ідентифікаційний код, додаткових документів не потрібно. А от що стосується паспорта нового зразка, який представляє собою пластикову картку с чіпом, витяг про прописку можна не приносити лише якщо ви точно знаєте, що ця інформація міститься у вашому документі.

 – Чи можна принести копії документів?
 – Можна тільки копію довідки про ідентифікаційний код. Всі інші документи мають бути оригіналами. До речі, ІНН може бути вказаний на зворотній стороні паспорту нового зразка. У такому випадку, в паперовому вигляді можна його не приносити.

 – А якщо майбутній донор змінив місце прописки?
 – Якщо це ID картка, і ви не вносили зміни у чіп, потрібно мати з собою витяг про місце реєстрації на руках. Тому що згідно наказу №385 від 01.08.2005 року, пункт 2 «Облік та реєстрація донора здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу та місце його реєстрації».

 – А якщо людина не має українського паспорту, але має велике бажання стати донором?
 – Потрібна посвідка про тимчасове проживання на території України та ідентифікаційний код. Ми з радістю приймаємо кожного, проте є певні правила, яких ми маємо дотримуватись за законом.

 – Як щодо донорів, які вже прийшли другий чи навіть десятий раз. Чи можуть вони прийти лише з паспортом?
 – Оскільки вони вже введені в базу донорського центру, то можуть. Проте, кожна донація вимагає ідентифікації особи. Тож донор повинен мати документ, що посвідчує його особу: паспорт, посвідчення поліцейського, водійські права, пенсійне посвідчення, військовий квиток чи посвідчення моряка.

Тож друзі, якщо ви виявили бажання врятувати життя і стати донором крові, не забувайте з собою документи. Чекаємо на вас з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 17:00, а в суботу з 8:00 до 16:00. До зустрічі у СОЦСК!