ЯКЩО ВИ НЕ ЇДЕТЕ ДО СОЦСК, ТО СОЦСК ЇДЕ ДО ВАС!

22 Травня 2020

Головна Новини Важливі новини

Одним з пріоритетних напрямків роботи СОЦСК є розвиток донорського руху та впровадження донорської культури. Ця робота, якою взагалі-то повинні займатися державні інституції, гарантує, що Сумщина не залишиться без донорів, навіть якщо представники старшого покоління відправляться на заслужений відпочинок за віком.

На нашій землі росте небайдужа активна молодь, і завдяки співпраці СОЦСК з освітянами, зокрема з обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, у масштабних проектах для підростаючого покоління,  готове в майбутньому долучатися до донорського руху, розвивати і координувати його.  Це неважко побачити з результатів різноманітних конкурсів, які ініціює компанія «Біофарма», СОЦСК і ОЦПО та РТМ. Серед найактивніших і найкреативніших  їх учасників – школярі з Великої Писарівки, вихованці місцевої станції юних натуралістів, які неодноразово ставали переможцями, а побувавши на екскурсії в СОЦСК стали найпалкішими прихильниками нашого закладу і донорства взагалі.

«ВЕСНЯНИЙ КАРАНТЕЙБЛ» У ВЕЛИКІЙ ПИСАРІВЦІ!

Тож чи могли вони залишитися байдужими, коли у профілі Instagram СОЦСК було оголошено конкурс під назвою «Весняний карантейбл», покликаний розфарбувати карантинні будні яскравими фарбами та популяризувати донорську культуру? За умовами конкурсу, усі бажаючі мали викласти креативну публікацію про те, як проводять час на карантині, у своєму профілі, в якій відмітити профіль СОЦСК та хештег #весняний_карантейбл. І звичайно, великописарівські школярі не залишилися осторонь і з задоволенням продемонстрували, як проводять час на карантині, причому так успішно, що увійшли в число переможців.

Однак карантин затягнувся – і якщо вручити подарунки сумчанам було нескладно, то з Великої Писарівки дістатися СОЦСК, щоб отримати свої призи, та ще й цілою групою стало практично неможливо. Але, якщо талановиті діти не можуть прийти до центру крові – то центр крові йде до них! Тож у середу 20 травня представники СОЦСК, прихопивши великий торт та подарунки від компанії Biopharma для переможців, відправилися до Великої Писарівки. Зазначимо, що ця поїздка відбулася завдяки допомозі депутата обласної ради Андрія Кисіля, відомого своєю постійною підтримкою талановитих дітей. Він не лише допоміг підготувати це маленьке свято, а й сам взяв участь у нагородженні.

ЯК ЦЕ БУЛО

Зустріч з дітьми відбулася на свіжому повітрі – на центральній площі селища, з дотриманням усіх санітарних обмежень, і стала значною подією для місцевих жителів. Адже це означає справжнє визнання талантів їх дітей, увагу і підтримку тієї справи, якою вони займаються.  Тож на це імпровізоване свято зібралися не лише переможці, які мали одержати подарунки, та їх батьки, а й багато місцевих жителів – хтось прийшов підтримати своїх, хтось просто проходив мимо і зацікавився тим, що відбувається…

Великописарівський селищний голова Леонід Клизуб високо оцінив співпрацю позашкілля і СОЦСК, щиро привітавши гостей та заохотивши небайдужу молодь до нових звершень цінним подарунком від себе.:

  • Виховання молодого покоління – одне з найважливіших завдань для нас, дорослих. Тому велику цінність має робота СОЦСК по впровадженню донорської культури серед молоді – адже таким чином діти вчаться милосердю, розумінню, наскільки важлива участь кожного у долі людей, які потребують допомоги.

 

  • Ми дуже вдячні СОЦСК за цікаві конкурси і можливість творчого розвитку дітей під час карантину. Завдання конкурсних робіт у даному напрямку розвивають критичне мислення та спонукають молоде покоління замислитися над сенсом життя, важливістю збереження свого здоров’я та святою справою порятунку життя – відзначила директор Великописарівської станції юних натуралістів Зоя Драгун.

Цього чудового дня подарунки за перемогу у карантейблі одержали учні: Аріна Ключник, Дмитрій Гордієнко, Єлизавета Шевцова,  їх керівник, а також волонтери СОЦСК Наталія та Артур Обідець.

 

ДОНОРСТВО – ЦЕ КРУТО!

Але вони були не єдиними героями свята. Нещодавно у СОЦСК розпочався новий конкурс «Донорство – це круто!». Першим на нього надійшов відеоролик з Великої Писарівки, відзнятий цією ж дружною командою. І хоча до підведення підсумків ще далеко, компанію Biopharma і СОЦСК наскільки вразила гра головного героя, що окремий суперприз отримав учень 5 класу, вихованець гуртка «Інформаційні технології» Владислав Фролов. Виступ Владика, який був глибоко вражений благородною справою донорів – рятувати життя людей,  був дуже зворушливим. Слова про важливість донорства від дитини не можуть залишити байдужими дорослих, вони заставляють задуматися, яскраво і емоційно, як у дитинстві,  відчути необхідність цієї місії…

 

«ГОЛОС КРОВІ» СТВОРИВ УСПІШНУ КОМАНДУ

 

Від імені батьків зі словами подяки до гостей звернулася Юлія Бондаренко, яка наголосила, що завдяки таким конкурсам, важливість донорства розуміють не лише діти , а й дорослі.

  • Діти мають такий розвиток і стимул для творчості, для реалізації своїх здібностей – це дуже важливо для них!

 

– Рік тому завдяки СОЦСК, нам пощастило відкрити для себе чудодійну галузь донорського руху, ключовим закладом якого є Biopharma! Для юного покоління старшокласників це було справжнє відкриття, а спілкування з кількома енергійними представниками Віо-команди на чолі з Оксаною Плотніковою, залишило найпозитивніші враження! Вони випромінювали життєдайну енергію, як справжні посланці надії на порятунок! Робота Biopharma – справжній приклад потужного успішного виробництва, який вкотре доводить, що і в нашій країні, за умови злагодженої співпраці майстерного керівництва і відповідального колективу, можливі грандіозні звершення! Respect Biopharma! 💕 Vivat Biopharma!» – говорить Катерина Сінянська, донор СОЦСК, керівник гуртка Великописарівської СЮН, учитель Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. А ще Катерина Олександрівна акцентувала увагу на тому, що завдяки представникам СОЦСК, які знайшли час та можливість приїхати, діти відчули важливість тієї справи, якою вони займаються. Минулорічний конкурс у рамках обласного проекту «Голос крові: ми – українці!», у якому перемогли великописарівці,  консолідував дітей, зробив з них згуртовану команду, задав вектор розвитку. І зараз учасники цього маленького колективу втілюють нові ідеї, присвячені донорству.

 

ТАЛАНТАМ ПОТРІБНА ПІДТРИМКА

 

Депутат обласної ради Андрій Кисіль є не лише благодійним донором, а й відомим меценатом, ініціатором проекту «Творчість народжується в родині». І під час свого виступу він акцентував увагу саме на важливості і необхідності сімейної підтримки юних талантів:

  • Дуже добре, що учні мають професійних вчителів, вихователів, і працюють разом з ними. Але головне – щоб у сім’ї вчасно помітили талант дитини і розуміли, наскільки важливо його розвивати. Адже те, чим дитина цікавиться змалку, може стати її хобі на все життя, а можливо – і професією. І це завдання батьків, які краще від усіх знають свою дитину – дати їй можливості займатися улюбленою справою.

 

  • Багато хто скиглить, що народився не в той час, та ще й не в тому місці, а от якби в столиці або взагалі в іншій країні, то мав би зовсім інші можливості, – говорить координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – Але сьогодні ми бачимо яскравий приклад, наскільки помилковими є такі заяви. Ось Велика Писарівка, невелике селище – і це центр цікавого і активного життя, де діти прагнуть бути учасниками масштабних подій, де наставники і вихователі не просто відбувають свою роботу, а мотивують дітей до розвитку і самореалізації, а батьки підтримують їх ініціативи. І це приносить результат – діти стають переможцями і призерами багатьох конкурсів, в тому числі і всеукраїнських, отримують можливості для самореалізації, про які й не здогадувалися. Талановиті діти – головний скарб України, вони викликають захоплення, адже вже зараз є пропагандистами донорського руху, а після досягнення повноліття стануть донорами! Це і є те, заради чого ми працюємо!

 

Сподіваємося, унікальний досвід Великописарівської СЮН візьмуть на озброєння і інші позашкільні організації області. Адже від такого активного і цілеспрямованого підходу до справи виграють всі – і в першу чергу – суспільство, у якому є така молодь!