Європейським центрам служби крові – сумські стандарти якості

09 Червня 2017

Головна Новини ЗМІ про нас

Суми називають донорською столицею. Чому – розповіли представники Сумського обласного центру служби крові. Цього ж дня вони поздоровили представників ЗМІ з професійним святом та подякували за активне висвітлення теми донорства.

Завдяки спільній діяльності працівників центру, донорів та журналістів сьогодні Суми стали, без перебільшення, донорською столицею, причому не лише України.

Кількість донорів серед населення міста набагато перевищує не лише загальноукраїнські, а й світові показники. Так, в Україні кількість донацій на 1000 чоловік населення становить 18,4. Середній показник в Європі в країнах з високим рівнем розвитку – до 37 донацій, в США і Канаді – до 100. В Сумах же, за підсумками минулого року, ця цифра склала 160!

«У базі даних нашого центру – більше 36 тисяч кадрових донорів. Такими показниками можемо пишатися і ми, і громада міста, і журналісти, які нам допомагають. На сьогодні ми працюємо з медичними закладами під їх заявки. У нас навіть є можливість в разі виникнення надзвичайної ситуації протягом двох годин викликати у центр донора і підготувати компоненти крові», — говорить директор СОЦСК Наталія ТРОФИМЕНКО.

«Я хочу подякувати за те, що ви не залишаєтесь осторонь, завжди підтримуєте нас інформаційно, коли трапляється якесь лихо і комусь терміново потрібна кров. Саме так недавно було з дитиною, яка постраждала в ДТП, — звернулась до журналістів головний лікар закладу Світлана КРИВЦУН. – Люди відразу відгукнулися на заклик про допомогу, який ви поширили.

Це по-справжньому велика справа, у якій ви берете активну участь. Завдяки вашому таланту, небайдужості, оперативності донорський рух на Сумщині міцніє і зростає».

Один з найважливіших факторів залучення нових донорів та організації кадрового донорства – це по-справжньому європейські умови та рівень сервісу в СОЦСК. Приватний інвестор – ПрАТ «Біофарма» вклав у модернізацію та сучасне оснащення центру більше 2,5 млн. доларів США. Завдяки цьому Суми мають найсучасніший центр, який забезпечує найвищий рівень безпеки донорів і реципієнтів.

Це підтверджує отриманий СОЦСК на початку року міжнародний сертифікат контролю якості ISO 9001:2015 (єдиний в Україні, отриманий закладом служби крові). Тож лікувальні заклади Сум та області забезпечуються найякіснішими компонентами крові в Україні.

«Я вперше в Сумах і на станції переливання крові – і я хочу привітати вас із тим, де ви живете, — зауважив член наглядової ради компанії «Біофарма» Кшиштоф СІДЛЄЦКІ. – Це унікальний для України рівень центру крові, який відповідає найвищим стандартам. Правильно було б сказати, що не в Сумах центр крові європейського рівня, а в Європі є заклади сумського рівня. Це наша мрія – щоб саме такі центри крові з’явилися в кожній області України».

 

Джерело: http://media.sumy.ua/yevropejskim-tsentram.html