ЗАКІНЧУЄМО «ГОЛОС КРОВІ» – РОЗПОЧИНАЄМО «КРОВНУ РОДИНУ»

11 Червня 2021

Головна Новини Важливі новини

День донора 2021 став особливим для Сумщини, адже цього дня ми святкували 5-річчя проєкту «Голос крові: ми – українці!», започаткованого СОЦСК та обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю  під егідою Департаменту освіти і науки Сумської ОГА. Проєкт охопив багато різних сфер і напрямків, але головне – діти знайомилися з явищем донорства і роботою нашого центру, дізнавалися про необхідність донорства, потребу в компонентах крові.  Це дозволяє виховувати донорську культуру з дитинства, так само, як і патріотизм, адже багато напрямків проекту стосувалися краєзнавства, етнографії, місцевого туризму, волонтерської роботи  тощо.

Протягом останніх 5 років тисячі школярів брали участь у конкурсах, присвячених Дням донора, піднімали тему донорства на різних рівнях. Всього у заходах проєкту взяли участь більш ніж 81 тис. дітей – це абсолютний рекорд, це масштаб, яким можна пишатися!

«МИ ФОРМУЄМО УКРАЇНСЬКУ НАЦІЮ»

Цей проєкт об’єднав дітей, дорослих, родини, громадські організації. Адже творити добро – це круто. А творити його разом – мегакруто!

  • Мій особистий досвід донорства почався в 1997 році, коли ми рятували батька колеги, – зазначила у своєму виступі директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова. –  Тоді ми всі разом зірвалися і пішли на донацію. І до сьогодні нашою освітянською родиною ми даємо життя, ми рятуємо життя, ми формуємо українську націю – націю здорових і активних людей. І донорам сьогодні я хочу побажати перш за все здоров’я, бо ваше здоров’я – це здоров’я всієї нації!

На знак вдячності відповідальному бізнесу за підтримку соціальних активностей підростаючого покоління Вікторія Павлівна передала дипломи департаменту освіти і науки президенту компанії Biopharma Костянтину Єфименку та директору зі стратегічного розвитку компанії Оксані Плотниковій.

Сюрприз від компанії Biopharma отримали 7 дитячих творчих колективів, які є активними учасниками просвітницьких акцій, спрямованих на розвиток донорського руху.

 

«КРОВНА РОДИНА» ЄДНАЄ КРАЇНУ!

Проєкт «Голос крові: ми – Українці!» був розрахований на 5 років. І значить, разом з відзначенням його 5-річчя і підбиттям підсумків, всі його організатори і учасники перегорнули сторінку і попрощалися з цією чудовою епохою в житті сумського позашкілля. Але чи значить це, що впровадження донорської культури серед молоді і підвищення обізнаності підлітків про донорство перестало бути стратегічним завданням державної ваги? Звичайно, ні! Тому Сумський центр служби крові, Департамент освіти і науки Сумської ОДА і обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю оголосили про започаткування нового 5-річного спільного проекту – «Кровна родина». Адже заходи «Голосу крові» згуртували вихованців закладів позашкільної освіти і їх батьків у дружний колектив, справжню сім’ю.

Саме родина є першою школою національного виховання, світлицею моральних чеснот, формування пошани до рідної мови, народних звичаїв, традицій, найміцніших елементів, що об’єднують окремих людей в одну націю, підтримуючи зв’язок поколінь. Тож учасники проєкту долучаться до акцій благочинності й милосердя; надання допомоги у розв’язанні життєвих проблем тим, хто її потребує; візьмуть участь у акціях, фестивалях, експедиціях, туристичних походах – і звичайно ж, червоною ниткою у цих заходах буде проходити тема донорства.

А першим заходом нового проєкту став цьогорічний конкурс «Подарунок донору», який зібрав сотні яскравих витворів різних видів декоративно-прикладного мистецтва, які після підведення підсумків конкурсу були передані до нашого центру крові, щоб їх вручили донорам у свято.  Всього на конкурс було подано 360 робіт, і вибрати найкращі було надзвичайно складно. Подарункові сертифікати з рук директора з розвитку донорських центрів Biopharma Plasma Андрія Комаріста отримали  30 учасників з різних районів області.