Здати кров в Молдові: що входить в продовольчий пакет донора?

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Донори крові в Молдові – забуті рятівники життів.
Головними донорами виступають службовці Національної армії і співробітники міністерства оборони Молдови. Паралельно з цим МОЗ країни закликає всіх бажаючих взяти участь в акції під назвою “Шлях до життя”.

 У Бєльцях і Кагулі забір крові організований в Національних центрах переливання крові. У Кишиневі пункти здачі крові відкриті в трьох місцях: у військовій Академії “Александру чел Бун”, на території охоронного батальйону і на території другої мотопіхотної бригади.
Нещодавно в Молдові змінився склад продовольчого пакету, який видають після здачі крові. В оновлений пакет увійшли чотири продукти без харчових добавок – літрова упаковка соку без цукру, продукти, багаті протеїном (або м’ясна тушонка, або банка рибної консерви), консервовані овочі та солодощі – шоколад, халва або сухофрукти.

Калорійність такого пакету – 1500 ккал.

 Для порівняння – у США, згідно з рішенням Конгресу, прийнятого ще в 70-і роки минулого століття, здача крові здійснюється на безоплатній основі. У Німеччині донор в обмін на свою кров може безкоштовно попити кави і з’їсти пару бутербродів. Трохи краще йдуть справи у Франції. Там донорам пропонують щільний обід і напої: чай, каву або сік.