Зробити життя у відділенні яскравішим і цікавішим!

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

І працівники СОЦСК, і донори, і волонтери добре знають це місце – адже маленькі пацієнти відділення онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні
як ніхто потребують і переливань крові, і підтримки дорослих.

У боротьбі за власне життя вони проводять у стінах лікувального закладу багато місяців, а часом – і більше року. Більшу частину цього періоду вони не можуть гуляти на вулиці, гратися з однолітками, відвідувати громадські місця. Все, що в них є – лікарняні стіни, болючі уколи та безкінечні крапельниці, які надовго викликають погане самопочуття і не дають навіть вийти з палати. А ще – відчуття постійної загрози. Це здатне зламати навіть дорослу людину, що вже говорити про дітей.

Саме тому тут має особливу ціну кожна дитяча усмішка, кожна хвилина безтурботної радості, кожна можливість відволіктися – і для дітей, і для їх батьків, які несуть навіть більший тягар, ніж самі маленькі пацієнти. І Сумський обласний центр служби крові бачить свою місію не лише в тому, щоб забезпечувати цих малюків життєво необхідними для них компонентами крові, а й у тому, щоб зробити їх життя яскравішим і цікавішим.

Саме такою є мета нового спільного проекту з Управлінням патрульної поліції в Сумській області , який проходить за участі талановитого сумського фотографа Сергія Чепульського. Співробітники патрульної поліції – давні друзі онкохворих малюків. Вони не лише благодійно здають для них кров, але й приходять до відділення як волонтери, щоб спілкуватися і гратися з дітьми, виконувати разом з ними вправи та поробки, покатати на справжній поліцейській машині – словом, дають можливість дітям отримати нові враження, яких їм так не вистачає.

Ось і зараз, коли у СОЦСК проходить акція 🎉«Незалежність у нас у крові», патрульні не тільки здають кров, а й вчергове завітали до відділення, щоб взяти участь у заняттях, які для дітей і їх батьків проводить психолог відділення Оксана Горшкова. А щоб додати цікавих і радісних вражень, СОЦСК запросив на заняття Сергія Чепульського, який проводив з дітьми і їх батьками професійну фотосесію .

– Це не просто фото на пам’ять, – розповідає психолог відділення Оксана Горшкова. – Це гарні згадки про лікарню, про те, що у ній були не лише болючі процедури , але й цікаві, веселі моменти, ігри, спілкування. Для цього потрібні і самі групові заняття – це можливість відволіктися від процедур, уколів, одержати позитивні емоції.

Зазвичай волонтери не беруть участі в психологічних заняттях – вони мають діагностичну і корекційну мету, є профілактичною роботою. З волонтерами це більше ігрові активності, можливість познайомитись з новими людьми – адже тут діти бачать лише батьків і медичний персонал. Як правило, волонтери приходять зі своєю програмою – і діти щиро їм раді. Адже вони розуміють, що якщо прийшли гості – то буде щось цікаве, приємне, а не набридлі крапельниці та уколи…

📌 Маленькі пацієнти з задоволенням ліпили з пластиліну разом з гостями, фотографувалися, показували свої вміння та іграшки – і справді гарно і з користю провели час. Тож згадки про цей день будуть для них приємними – і даватимуть їм силу боротися далі. А ми обов’язково викладемо на своїй сторінці результати фотопроекту, адже ті, хто зображений на цих світлинах – це і є ті, кого рятує донорська кров, для кого вона є питанням життя і одужання.